Predstavnici Vlade, sindikata i poslodavaca nisu se složili prvenstveno oko obveza koje potpisivanjem sporazuma preuzimaju socijalni partneri, odnosno trebaju li se sindikati odreći prava na sindikalne akcije, uključujući i štrajk.
Oko tog pitanja nisu suglasni ni sami sindikalisti. Dok Krešimir Sever (Nezavisni hrvatski sindikati) drži kako je "izvan svake pameti" prihvaćanje sporazuma koji određuje da između 2001. i 2003. godine nema nikakvih sindikalnih akcija, Vilim Ribić (Matica sindikata javnih službi) tvrdi kako je besmisleno potpisivati sporazum o socijalnom miru, a zadržati pravo na štrajk.
Potpredsjednica Vlade Željka Antunović istaknula je da Vlada ne inzistira na odustajanju od sindikalnih akcija za vrijeme trajanja sporazuma, ali su valjda jasne obveze socijalnih partnera. "Socijalni pakt nam treba kako bismo privukli nove investitore, koji nam ne dolaze iako smo spustili poreze", pojasnila je Željka Antunović.
Na sjednici nije niti raspravljano o mjerama za izlazak iz gospodarske krize, koje trebaju biti sastavni dio sporazuma, jer Ministarstvo gospodarstva nije pripremilo materijale.
Ministar Goranko Fižulić opravdao se nesporazumom unutar Ministarstva i obećao da će taj dokument biti izrađen do iduće sjednice GSV-a.
Ako socijalni partneri na idućoj sjednici prihvate dorađeni radni tekst sporazuma, on će biti upućen na raspravu kod svakog partnera pojedinačno, a do kraja studenoga dokument bi trebao biti spreman za potpisivanje.
Na sjednici je raspravljano i o izmjenama Zakona o stečaju, koje je povjerenstvo GSV-a ocijenilo neprihvatljivim. Novi prijedlog izmjena bitno je nepovoljniji za zaposlenike od prethodnog, jer više nemaju prioritet u namirivanju potraživanja nakon odlaska tvrtke u stečaj.
Dogovoreno je da prije sjednice Vlade u četvrtak potpredsjednik Vlade i predstavnici Ministarstva rada i socijalne skrbi, Ministarstva gospodarstva i povjerenstva GSV-a pokušaju usuglasiti novi prijedlog izmjena Stečajnog zakona.