Fantastični Modrić zabio u stilu Davora Šukera!

Kakav je to bio pogodak Luke Modrića! Tottenham je na svom White Hart Laneu razbio osakaćeni Werder s 3:0, a drugi gol bila je prava majstorija u režiji hrvatskog malog čarobnjaka.

24.11.2010.
23:48

Tottenham - Werder 3:0 (2:0) Inter - Twente 1:0 (0:0)

Poredak:

1. Tottenham 5 3 1 1 15:8 10 2. Inter 5 3 1 1 12:8 10 3. Twente 5 1 2 2 6:8 5 4. Werder 5 0 2 3 3:12 2arti-201011230821006Tottenham je na svom White Hart Laneu i igrom i rezultatom potvrdio vodeću poziciju u skupini A Lige prvaka te 3:0 pobjedom nad Werderom osigurao prolazak u drugi krug.

arti-201011240229006Londonska momčad ostvarila je taj veliki uspjeh predvođena sjajnim Garethom Baleom i Lukom Modrićem, ali bez pravog doprinosa Nike Kranjčara i Vedrana Ćorluke. Premda nije igrao ozlijeđeni Rafael van der Vaart, Kranjčar nije dobio priliku od prve minute, čak ni kao druga zamjena. Nakon što se u 19. minuti ozlijedio Jermaine Jenas, menadžer Harry Redknapp uveo je honduraškog veznjaka Wilsona Palaciosa. Bilo je tako sve do 80. minute, kad se Redknapp smilovao i poklonio Niki desetak minuta, u trenucima kad je već sve bilo riješeno.

Tottenham je od prve minute krenuo beskompromisno pa je već u 6. minuti pao prvi gol. Lennon je sjajno probio desnu stranu sve do gol-linije, poslao poluvisoku povratnu loptu na prvu stativu, a tamo se našao junak prvenstvene pobjede nad Arsenalom prošlog vikenda, Jounes Kaboul, te je zakucao od travnjaka u mrežu.

arti-201011240052006U 22. minuti Spursi su mogli osigurati i uvjerljivije vodstvo. Neuhvatljivi Gareth Bale u svom je stilu probio lijevu stranu, precizno nabacio poluvisoku loptu u šesnaesterac, a tamo se nisu iskazali prvo Crouch, pa onda i Pavljučenko, čiji je udarac s desetak metara otišao daleko od gola.

Werder je u London stigao bez više od pola prve momčadi (Silvestre, Wesley, Pizarro, Naldo, Borowski, Frings...), i Nijemci su mogli biti sretni što su u prvo dijelu primili samo jedan gol, pogotovo nakon sjajne prilike koju je Pavljučenko zapucao u 35. minuti. Bio je sam u centru kaznenog prostora, ali je lijepu povratnu loptu nespretno nabio u blok.

arti-201011230828006Luka Modrić već je u prvom poluvremenu pretrčao mali maraton, nekoliko je puta prekinuo protivničke akcije i započinjao polukontre Tottenhama, ali i bio malo neprecizan u predaji lopte. Ali onda je u posljednjoj minuti prvog poluvremena pokazao kakav je majstor. Visoki ubačaj u kazneni prostor poslao je Hutton, Crouch je skočio najviše i prebacio loptu Luki, koji je šukerovski fingirao da će pucati iz voleja poslovši svog čuvara u prazno, te drugom nogom zakucao loptu pod prečku. Prekrasno!

arti-201011220303006Šamaranje grogiranih Nijemaca nastavilo se i u drugom dijelu. Gareth Bale prvo je u 51. minuti glavom pogodio gredu, par minuta kasnije je još jednom probio lijevu stranu i milimetarski precizno pronašao Croucha na drugoj stativi, ali udarac Redknappova diva s par metara završava u bloku.

arti-201011200190006Obrana Werdera nije uspjela ni uhvatiti zraka, a Spursi su već imali novu priliku i to onu najveću - s bijele točke, zahvaljujući fantastičnom Luki Modriću. Luka se s ruba šesnaesterca sjurio prema golu, pokosio ga je Kroos i priliku s jedanaest metara dobio je Bale. No, mladi Velšanin je pucao po sredini gola, a iskusni lisac Tim Wiese obranio penal.

arti-201011190579006Da je najozbiljniji kandidat za igrača utakmice Modrić je potvrdio u 64. minuti. Ponovno je poduzeo jednu loptu na sredini terena, savršeno poslužio Jermaina Defoea, koji je ušao u drugom dijelu nakon duže stanke zbog ozljede, ali i zapucao dobru priliku.

Uvjerljivu pobjedu potvrdio je Peter Crouch u 80. minuti, nakon što je Aaaron Lennon napravio pravi darmar na desnoj strani šesnaesterca, provukao loptu kroz noge braniču Werdera i savršeno poslužio engleskog napadača. Minutu kasnije, kad je već sve bilo riješeno, umjesto Garetha Balea u igru je ušao Niko Kranjčar. Mogao je u posljednjoj minuti Niko i podsjetiti Redknappa zašto ga je doveo u London, ali je njegov udarac s dveadesetak metera u sudačkoj nadoknadi prozujao iznad grede.

Inter je dugo lomio nizozemski Twente. Poluvrijeme u Milanu završilo je bez golova, da bi u nastavku Cambiasso u 56. minuti konačno pogodio za vodstvo Nerazzurra. Pokazao se to u konačnici i krajnji rezultat iako je Inter imao niz dobrih prilika za novi pogodak. Talijani su s tri boda osigurali nastup u drugom krugu.

Schalke - Lyon 3:0 (2:0) Hapoel - Benfica 3:0 (1:0)

Poredak:

1. Schalke 5 3 1 1 8:2 10 2. Lyon 5 3 0 2 9:8 9 3. Benfica 5 2 0 3 6:10 6 4. Hapoel 5 1 1 3 5:8 4 U dvoboju Schalkea i Lyona sve je riješeno već nakon prvih 20 minuta. Nijemci su poveli pogotkom Farfana u 13. minuti, da bi na asistenciju KlugeaHuntelaar povisio na 2:0 sedam minuta kasnije. Isti igrač postavio je i konačni rezultat minutu prije kraja utakmice. Ivan Rakitić pobjedu svog kluba odgledao je s klupe za pričuve, dok je Dejan Lovren odradio svih 90 minuta za goste.

Benfica se pošteno ispromašivala na gostovanju kod Hapoela. Portugalci su od prve minute napali Izraelce, ali do pogotka nisu mogli. No, zato su domaćini zabili i to iz jedine prilike u prvih 45 minuta. Strijelac je bio Zahavi u 24. minuti.

Slika se ponovila i u nastavku utakmice. igrači Benfice su promašivali, a domaćini su ih s nova dva zgoditka potpuno potopili. Strijelci su bili da Silva (74) i ponovno Zahavi (90).

Rangers - Manchester United 0:1 (0:0) Valencia - Bursaspor 6:1 (4:0)

Poredak:

1. Man. United 5 4 1 0 6:0 13 2. Valencia 5 3 1 1 14:3 10 3. Rangers 5 1 2 2 2:5 5 4. Bursaspor 5 0 0 5 1:15 0 Rangersi i Manchester United odigrali su poprilično mirnu utakmicu u Glasgowu. Vragovi su bili dominantniji ali inicijativu u prvih 45 minuta nisu uspjeli kapitalizirati. Pogodak odluke pao je pred kraj susreta kada je Wayne Rooney u 87. minuti zabio s bijele točke. Engleski reprezentativac nekoliko minuta ranije pogodio je i gredu.

Španjolska Valencija do vrha je napunila mrežu turskog Bursaspora, a već u 37. minuti bilo je visokih 4:0 za Šišmiše! Strijelci za domaćine bili su Mata (17-11m), Soldado (21), Aduriz (30) i Sanchez (37). Priču je do kraja zaključio Soldado svojim drugim pogotkom u 55., te Dominguez u 78., da bi za goste težak poraz makar malo ublažio Batalla u 69. minuti.

Rubin - Kopenhagen 1:0 (1:0) Panathinaikos - Barcelona 0:3 (0:1)

Poredak:

1. Barcelona 5 3 2 0 12:3 11 2. Kopenhagen 5 2 1 2 4:4 7 3. Rubin Kazan 5 1 3 1 2:2 6 4. Panathinaikos 5 0 2 3 1:10 2Danski Kopenhagen poražen je na gostovanju u Rusiji kod Rubina. Jedini pogodak za domaćine postigao je Noboa u posljednjim trenucima prvog dijela. Danci su najbolju priliku za izjednačenje imali preko N'Doyea, ali je njegov udarac u 76. minuti odsjeo na gredi. Da je nekim slučajem danski sastav uzeo bod, već bi kolo prije kraja osigurali nastup u drugom krugu. Međutim, to se ipak nije dogodilo...

Barcelona je lakoćom odradila gostovanje kod Panathinaikosa. Svih 90 minuta bila je to igra mačke i miša, a Barçu je u vodstvo doveo Pedro u 27. minuti.

U nastavku su se nastavili napadi Španjolaca, a bolja igra Katalonaca okrunjena je još s dva pogotka. Zabili su Messi (62) i opet Pedro (69). Barcelona je ovom pobjedom i službeno potvrdila prolaz u drugi krug.