'Doživjeli smo debakl, završili smo na dnu'

'Užasno sam razočaran. Doživjeli smo debakl, a ja skoro uopće nisam igrao. Sve ovo je tužno.

22.6.2010.
22:04

arti-201006220284006Za razliku od svojeg napadača, francuski izbornik Raymond Domenech je poslije poraza od Južne Afrike (1:2) ponovno bio u nekom svom svijetu. Pohvalio je srčanost svojih izabranika i najavio blistavu budućnost (?!) ove francuske momčadi.

"Tužan sam i razočaran. Danas smo čak i pokazali malo srca, hrabrosti i solidarnosti, no nedovoljno za pobjedu. Ova momčad ima veliki potencijal i francuska reprezentacija ne treba brinuti za svoju budućnost. No, sada nije vrijeme za analize", rekao je Domenech. Od totalnog 'crnjaka' Francuze je spasio Florent Malouda, koji je svojim golom protiv Južne Afrike prekinuo francuski golgeterski post koji je trajao 363 minute. Posljednji zgoditak za Tricolore zabio je Zinedine Zidane u devetoj minuti finala Svjetskog prvenstva 2006.

Rekordni niz Francuza bez gola na World Cupu iznosi 369 minuta, a trajao je od posljednje minute finala SP-a 1998. godine i gola Emanuela Petita, do susreta protiv Koreje na SP-u u Njemačkoj 2006.