Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NAGLO BOGAĆENJE /

Đapić ipak pod istragom

Požeška tvrtka financirala je konvenciju HSP-a i obvezala se Đapiću kupiti stan u Zagrebu. Zauzvrat je Đapić trebao Zecu pomoći da se riješi dugova i zauzme visoku stranačku funkciju.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

OSIJEK - Protiv čelnika HSP-a, Ante Đapića, USKOK je ipak pokrenuo istragu. Naime, početkom 2004. godine Đapić i vlasnik požeškog Kamen Ingrada, Vlado Zec, potpisali su dokument kojim se Zec obvezao financirati stranačku konvenciju HSP-a, kupiti Đapiću stan u Zagrebu te mu obnoviti obiteljsku kuću. Zauzvrat bi Đapić Zecu pomogao da mu se otpišu dugovi prema državi te da mu se osigura visoko mjesto u HSP-u, pišu dnevne novine. Zec je, inače, na odsluženju zatvorske kazne zbog gospodarskog kriminala. 

Osječka policija i tužiteljstvo, čelnika HSP-a istražuju pak zbog naglog bogaćenja. Naime, u Đapićevoj imovinskoj kartici prošle su godine iskrsnule bitne promjene, piše Večernji list. Postao je imućniji za pet nekretnina (stanovi, kuće, vikendica, zemlja) vrijednih više od dva milijuna kuna, a supruga je od veljače 2007. bogatija za stan od 60 kvadrata i novi renault. S obzirom da Đapić prima saborsku plaću od 16.000 kuna, a supruga 5.000 kuna, nesrazmjer je očigledan.

Iako je nedavno USKOK-ova prijava protiv Đapića odbačena, ponovno je pokrenuta, a državni odvjetnik koji je slučaj vodio premješten je na drugo radno mjesto.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike