Dinamo se uz zvižduke sramotio na Maksimiru!

Premda ih je gledao skaut Liverpoola, Jurčićevu igrači nisu se proslavili u 20. kolu HNL-a odigravši protiv Zadra siromašnih 0:0. Cibalia se tako približila modrima na samo pet bodova razlike.

13.3.2010.
19:01

Stadion u Maksimiru Gledatelja: 4.000 Sudac: Zlatko Šimčić iz Koprivnicearti-201003120738006Dinamo je u 20. kolu odigrao jednu od najlošijih utakmica sezone i protiv dvanaestoplasiranog Zadra odgrao samo 0:0. S obzirom da u domaćoj ligi nema rezultatski presing (drugoplasiranoj Cibaliji bježi sedam bodova, a četvrtom Hajduku čak 11), trener Kruno Jurčić je ovoga puta u napadu dao prednost zapostavljenom Miroslavu Slepički, u tandemu s Marijom Mandžukićem.

Na Maksimir je, po najavi, stigao i izaslanik Liverpoola, a kako se igralo, vjerojatno je požalio.

arti-201003110399006Osim pokušaja i poluprilika, domaći u prvom dijelunisu bili posebno opasni. Pokušavali su udarcima s distance Morales, Ibanez i Slepička, a Mandžukić je najbolju priliku zapucao.

Dinamo kao da se zadovoljio kombiniranjem, a loš dojam upotpunilo je i blijedo izdanje Mandže i Slepija, koji nakon prvog poluvremena ne bi mogli u Trabzonspor za Čalom, primjerice.

arti-201003130233006Odmah na početku drugog dijela češkog napadača zamijenio je mladi Karlo Primorac, a uskoro je Jurčić ubacio i Etta te Domagoja Antolića, umjesto Vrsaljka i Tomečaka.

arti-201003120414006Kako je Dinamo nastavio u drugom dijelu najbolje govore salve zvižduka s tribina, a najviše je 'simpatija' iz gledališta pobrao Sammir. Prvu veliku priliku Dinamo je stvorio tek u 71. minuti kada je Ibanez odlično pronašao Etta u stopostotnoj prilici, pet metara od suparničkog gola, a ovaj je loptu zapucao nebu pod oblake.

Priliku utakmice propustio je Mandžukić u sudačkoj nadoknadi kada ga je fantastično proigrao Morales, a prvi napadač Dinama našao se 'oči u oči' s vratarom Ježinom i opet - proslavio Zadrovog vratara.

Stadion Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu Gledatelja: 2.500 Sudac: Domagoj Ljubičić iz Osijekaarti-201003120657006Karlovac je na svom terenu dočekao Slaven Belupo, koji je u nastavku prvenstva i dalje bez pobjede. U 19. kolu kolu Koprivničani su na svom terenu remizirali sa Šibenikom, a prije toga teško nastradali na Poljudu 5:0. Bodove su stoga, morali potražili kod jednog od najškrtijih domaćina HNL-a.

Već u 4. minuti odličnu je priliku glavom imao Jurić, ali je vratar Sunara krajnim naporom uspio spasiti mrežu domaćina. Prvu priliku za Karlovac imao je Bunoza, koji u 27. minuti slabo puca nakon kornera i gužve u šesnaestercu.

Uzvratio je protuuslugom Mujanović u 33. minuti, a potom su priliku prvog dijela za Belupo promašili Maras i Nynkeu, nakon što im je Vukman svojom pogreškom poklonio idealnu priliku za vodstvo. Drugo poluvrijeme je proteklo bez uzbuđenja i posebnih prilika, a sve je završilo s nepopularnih 0:0.

Stadion u Čakovcu Gledatelja: 500 Sudac: Marin Mlinar iz Zagreba Strijelci: 1:0 Vuka (62), 1Č:1 Hrnčević (79).Trinaestoplasirano Međimirje ugostilo je u 20. kolu šesti Osijek, kojem treće mjesto bježi za samo četiri boda. Prvo poluvrijeme ponudilo je ravnopravnu igru s dosta prilika na obje strane, ali ne i golove. Na strani domaćina najopasniji su bili bio PlantićVuka. U 35. minuti trebao se samo nakloniti za 0:1, ali je promašio cijelu loptu.

Mreže su mirovale sve do 66. minute, kad je Vuka odlično iskoristio dodavanje Valentića, probio se kroz šesnaesterac pred vratara Karduma i napokon ga svladao. Imali su domaći odličnu priliku za 2:0, ali je sjajni udarac Aganovića skinuo Kardum.

Gosti su uspjeli poravnati u 79. minuti preko Hrnčevića i tako zabiti čak drugi gol u jednoj utakmici začuđujuće neefikasnog kolu HNL-a.

Stadion Šubićevac Gledatelja: 2.000 Sudac: Domagoj Vučkov iz RijekeŠibenik je Zaprešićane dočekao nakon dva remija u nastavku prvenstva, ali i statusom trećeplasirane momčadi lige. S druge strane, interovci su startali s dva domaća poraza protiv Međimurja i Hajduka, a deseto mjesto koje dijele s Varteksom, Zadom i Međimurjom, garantira im samo tešku borbu za opstanak do kraja prvenstva.

Kao što se i očekivalo, domaći su na svom Šubićevcu navalili od prve minute i već u 3. minuti imali jedanaesterac. Sudac Vučkov označio je prekršaj na Fučkaru, Ermin Zec je postavio loptu na bijelu točku i opalio, ali odlično je obranio mladi vratar Chelsea Matej Delač.

Zec se jako želio iskupiti za neiskorišteni penal, pa je do kraja prvog dijela više puta pokušao napraviti ono što mu nije uspjelo s 11 metara. Poluvrijeme je zaključeno lijepim Alispahićevim pokušajem loba koji je stasiti Delač uspio ukrotiti, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugi dio pretvorio se u rat tri šibenska napadača i Delača, ali iz nekoliko solidnih pokušaja, domaći ni u drugih 45 minuta nisu uspjeli prevaraiti sjajnog Interovog vratara.

Stadion u Vinkovcima Gledatelja: 2.000 Sudac: Edi Šunjić iz Splita Strijelac: Malčić (39-11m)Jedini stadion na kojem je u prvih 45. minuta u 20. kolu pao gol bio je onaj u Vinkovcima. Drugoplasirana momčad HNL-a dala je sve od sebe da zadrži priključak s Dinamom i uzme sva tri boda njegovoj mlađoj sestri - Lokomotivi.

Doduše, domaći su poveli tek u 39. minuti i to iz jedanaesterca koji je iskoristio Željko Malčić.

Pula Gledatelja: 1.000 Sudac: Mario Zebec iz Varaždina Strijelac: Župan (71.)Dvoboj dvije momčadi sa samog začelja ličio je više na kakvu niželigašku prijateljsku utakmicu, nego na susret u kojem se bori za bodove u prvoj ligi. U prvom dijelu nije bilo ni pogodaka ni prilika, a opći dojam bio je 'nula od nogometa'.

Bilo je tako sve do 71. minute kada je jedini gol na utakmici, za pobjedu domaćina zabio Župan.

Hajduk - Rijeka 1:1 (Skoko 74 / Kreilach 88) Dinamo - Zadar 0:0 Cibalia - Lokomotiva 1:0 (Malčić 39-11m) Karlovac - Slaven Belupo 0:0 Istra 1961 - Croatia Sesvete 1:0 (Župan 72) Međimurje - Osijek 1:1 (Vuka 62 / Hrnčević 79) Šibenik - Inter 0:0

Igrano u petak:

Zagreb - Varteks 3:0 (Vugrinec 18, Abdurahimi 35, 51)

TABLICA:

1. Dinamo 20 14 4 2 58-10 46 2. Cibalia 20 11 7 2 30- 9 40 3. Šibenik 20 10 6 4 21-20 36 4. Hajduk 20 10 5 5 32-13 35 5. Karlovac 20 9 7 4 21-13 34 6. Osijek 20 9 5 6 36-28 32 7. Lokomotiva 20 10 1 9 25-25 31 8. Slaven B. 20 8 7 5 32-33 31 9. Rijeka 20 6 8 6 31-30 26 10. Inter 20 6 3 11 24-32 21 11. Zadar 20 5 6 9 16-29 21 12. Međimurje 20 6 3 11 23-42 21 13. Varteks 20 5 5 10 19-32 20 14. Istra 20 5 4 11 18-33 19 15. Zagreb 20 5 3 12 28-37 18 16. Croatia S. 20 2 3 14 17-48 10