Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku objavilo je da je pokrenulo istragu protiv 57-godišnjeg Draženka Đokića i 72-godišnjeg Vojina Krstića (u priopćenju se ne spominju njihova imena, samo godine rođenja, nap.a.) osumnjičenih za ratni zločin na Ovčari 1991. godine.
U dopunjenom rješenju o provođenju istrage Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku navodi se da je takva odluka donesena zbog osnovane sumnje da su dvojica spomenutih, nedavno uhićenih mještana Negoslavaca kod Vukovara, počinila kazneno djelo protiv čovječnosti i međunarodnog prava ratnim zločinom protiv ratnih zarobljenika.
Osnovana sumnja da su počinili zločin na Ovčari
"Postoji osnovana sumnja da su okrivljenici kao pripadnici Teritorijalne obrane Negoslavci u poslijepodnevnim i večernjim satima 20. studenoga 1991. na poljoprivrednom dobru Ovčara, pokraj Vukovara, počinili navedeno kazneno djelo. Osnovano se sumnja da su, nakon što su JNA, teritorijalna obrana i druge paravojne formacije lokalnih pobunjenika i dobrovoljaca iz Srbije slomile otpor hrvatskih branitelja grada Vukovara i nakon što su pripadnici JNA u vukovarskoj bolnici zarobili pripadnike Zbora narodne garde, MUP-a, dragovoljne pripadnike hrvatskih oružanih snaga te manji broj civila, bolesnika i ranjenika, po odobrenju pukovnika Mile Mrkšića, zapovjednika Operativne grupe Jug tadašnje JNA, predali ih pripadnicima srpskih paravojnih postrojbi te ih autobusima iz vukovarske bolnice odvezli najprije u vojarnu, a potom ih dovezli na poljoprivredno dobro Ovčara.
U 'špaliru smrti' tukli 200 zarobljenika
Nakon toga su, osnovano se sumnja, protivno pravilima međunarodnog ratnog i humanitarnog običajnog prava o postupanju s ratnim zarobljenicima, zajedno s drugim pripadnicima navedenih srpskih paravojnih postrojbi, sudjelovali u tjelesnom ozljeđivanju zarobljenika i nečovječnom postupanju na način kojim se vrijeđa njihovo dostojanstvo.
Osnovano se sumnja da su zajedno s drugim pripadnicima srpskih paravojnih postrojbi formirali špalir kroz koji je bilo primorano proći od izlaska iz autobusa do ulaska u hangar najmanje 200 zarobljenika, a zatim su ih svi zajedno tukli kundacima pušaka, drvenim palicama, šipkama, štakama, rukama i nogama po različitim dijelovima tijela. Okrivljenici su ispitani u državnom odvjetništvu, a sudac istrage Županijskog suda u Osijeku je prihvatio prijedlog državnog odvjetništva i donio rješenje o određivanju istražnog zatvora protiv obojice okrivljenika zbog opasnosti od bijega i opasnosti od ometanja istrage", stoji u priopćenju Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku.