omiljena droga na tulumima /

Potresna ispovijest zagrebačkog ovisnika: 'Droga za silovanje preuzela je moj život'

Image
Foto: Thinkstock

Nino je odlučio podijeliti svoje iskustvo pa tako kaže da je s vremenom počeo uzimati GHB

14.12.2018.
9:17
Thinkstock
VOYO logo

Zagrepčanina Nina nije previše zanimala nikakva droga. Priznaje da je znao biti dosta tjeskoban kad je otkrio svoju seksualnu orijentaciju pa je tu i tamo zapalio joint, no onda je otkrio GHB, tzv. tekući ecstasy poznatiji i kao droga za silovanje. 

Nino je odlučio podijeliti svoje iskustvo pa tako kaže da je s vremenom počeo uzimati GHB, piše Jutarnji. Kako priča, najveći mu je je problem bio gubitak osjećaja za vrijeme te bi znao čvrsto zaspati na par sati pa bi se probudio kao novi. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Doktorica Antonia Puljić iz Zavoda za liječenje ovisnost Psihijatrijske klinike Vrapče koja je liječila Nina potvrdila je da je u posljednje tri godine uzimao minimalno 30 mm dnevno, a vikendom čak i više.

'G je počeo uzimati kontrolu nad mojim životom'

Otkrio je da mu je ova droga ulaz u svijet neobuzdanog seksa. Drogu je, doznaje Jutarnji, kupovao na internetu, a dvije i pol litre platio bi samo 250 eura. No pod utjecajem te droge znao je i ozbiljno nastradati - znao bi pasti, razbiti glavu, nos pa se probuditi na šivanju. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kaže kako mu je 'G' počeo uzimati kontrolu nad životom.  Nije uspio biti ni jedan dan bez GHB-a. Sjedio bi na sastanku, osjetio nelagodu u želucu, znojenje, ruke su mu se tresle...

Doktorica Puljić pojašanjava da nije ni čudo što je Nino pokleknuo s obzirom na to da se radi o sintetičkoj drogi koja izaziva relaksaciju, euforiju, smanjuje tjeskobu i jača seksualne želje. S druge strane, upozorava, nepoželjni učinci ove droge su amnezija, slabost, pothlađenost, smetenost, mučnina, povraćanje, gubitak svijesti...

Omiljena je na tulumima jer počinje djelovati već nakon 15 minuta, a puna se koncentracija dostiže za oko sat vremena. No, liječnici upozoravaju da pomiješana s drugim tvarima, osobito alkoholom, povećava mortalitet, piše Jutarnji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo