U vezi s istragom slučaja Kamensko, nitko nije uhićen, niti se zna hoće li itko biti uhićen. Poručili su to iz Ministarstva unutarnjih poslova odbijajući komentirati nagađanja o navodnim privođenjima desetak osoba povezanih s tvrtkom Delta, odnosno zajedničkim poslovima Miroslava Kutle, Antuna Crlenjaka, Davora Vlajčevića i Ninoslava Pavića koji su, tvrdi se, uzrokovali uništenje tekstilne industrije Kamensko. Pritom su istaknuli da se ne žele baviti svakim objavljenim tekstom o istragama pojedinih slučajeva.
Prijava radnica nije bila bez temelja
Podsjetimo, Kamensko je prošle godine otišlo u stečaj, a a radnice su USKOK-u podnijele prijavu po kojoj su se trebale istražiti sumnjive radnje u toj tekstilnoj tvornici.
Nakon što je, objavio je HRT, u srijedu ispitano nekoliko zvučnih imena, jasno je da kaznena prijava radnica nije bila bez temelja. Time se počinje odmotavati klupko oko Kamenskog.
Naime, sumnja se da je tvrtka uništena zbog 26.000 četvornih metara zemljišta, koje se nalazi u središtu Zagreba i koje prema nekim procjenama vrijedi više od 10 milijuna eura.
Istraga je, doznaje se, pokazala da se Kamensko namjerno zaduživalo kako bi se na nekretnine mogli upisivati vjerovnici, a iza svega, sumnja se, stoji javnosti poznato ime iz hrvatske privatizacije - Miroslav Kutle. Uz njega se spominje još nekolicina imena za koje se nagađa da su upleteni u poslove vezane za Kamensko poput Ninoslava Pavića, Antuna Crljenjaka, Davora Vlajčevića.