Hebrang je trebao svjedočiti na okolnosti iskaza Đorđa Gunjevića, bivšeg pomoćnika Vladina povjerenika za Pakrac koji je tijekom suđenja opisao mučenja u Pakračkoj poljani, ali i posvjedočio kako vjeruje da je na Hebrangovu intervenciju bio pušten iz Pakračke poljane.
Prema riječima suca Zdravka Majerovića, očekuje se da će na suđenju Tomislavu Merčepu uskoro svjedočiti i Igor Mikola koji se 2014., nakon gotovo deset godina bijega pred hrvatskim pravosuđem, predao peruanskoj policiji i zatražio da ga se izruči Hrvatskoj.
Mikola je svojedobno pobjegao kako bi izbjegao odlazak u zatvor na pet godina na temelju pravomoćne presude za pomaganje u ubojstvu nepoznatog muškarca pod nadimkom Saša krajem 1991. kod Pakračke Poljane. Munib Suljić i Siniša Rimac u tom su slučaju osuđeni kao izvršitelj i supočinitelj likvidacije, a tereti ih se i za druga odvođenja i likvidacije srpskih civila u Pakračkoj poljani.
Merčep sve poriče
Tomislavu Merčepu se kao ratnom zapovjedniku pričuvnog policijskog sastava sudi za odvođenje, zlostavljanje, mučenje i ubijanje pedesetak civila sa zagrebačkoga, kutinskoga i pakračkog područja.
On tvrdi da nije kriv, a poriče i da je zapovijedao postrojbom koja se nazivala njegovim imenom. To je na suđenju, nasuprot iskazima žrtava, posvjedočilo i nekoliko 'merčepovaca' te članova tadašnjeg političkog vrha poput Vladimira Šeksa i ratnog ministra unutarnjih poslova Ivana Vekića.
Iduće ročište u suđenju Tomislavu Merčepu zakazano je za 29. rujna.