U privatizaciju je klub iz Maksimirske trebao krenuti još početkom 2016. godine i to na osnovu odluke skupštine kluba koja je održana u prosincu 2015. Skupština je odlučila početi preoblikovati klub u dioničko društvo. Iako u javnosti nikada nije objavljena precizna informacija o vrijednosti na koju su procijenjene dionice Dinama, nagađalo se da je u pitanju cifra od 700 milijuna kuna.
Tko je uhićen zbog ove prijevare?
Iz Dinama tvrde da se službene dionice kluba još uvijek nisu pojavile na tržištu, već je umjesto toga krenula obična prijevara što ju je osmislio ovaj 42-godišnjak.
Riječ je o, kako doznajemo, izvjesnom Zlatku Mamiću, čovjeku koji je očito iskoristio svoje prezime identično onom najmoćnijeg čovjeka Dinama, kako bi uvjerljivije prodao privatizacijsku priču.
Tako je još u siječnju prošle godine Mamić proširio informacije o tome kako je u mogućnosti ralizirati prodaju Dinamovih dionica. Uvjeravao je kako prodaja još nije javno objavljena, ali da on unatoč tome može srediti određene dioničke pakete.
Ubrzo je i pronašao zainteresirane buduće dioničare.
Lažna internetska stranica Dinama
Prema informacijama do kojih smo došli, jedan od njih uplatio mu je 14 tisuća eura. Kako ni nakon godinu i pol dana nije upisan kao dioničar, budući da prave privatizacije nije ni bilo, prevareni muškarac tražio je povrat svojih sredstava. No, Mamić mu je vratio tek dvije tisuće eura, zbog čega je ovaj vrlo brzo podnio protiv njega kaznenu prijavu zbog prijevare.
Drugi zainteresirani dioničar kupio je paket vrijedan dvije tisuće eura, ali ni on svoje dionice nije nikada vidio.
U međuvremenu je i sam Dinamo prijavio slučaj policiji.
'Smatramo da ne treba posebno naglašavati činjenicu da privatizacijski postupak nije pokrenut na način da bi ikakve legalne dionice GNK Dinamo bile na tržištu', podsjećaju iz kluba.
Potvrđeno je da je Zlatko Mamić izradio lažnu internetsku stranicu s koje je u ime Dinama komunicirao s kupcima dionica, te im obećavao deseterostruki profit.
Dokazi koje policija ima protiv varalice
"Kao garanciju isplate ovjeravao bi izjavu kod javnog bilježnika u kojoj bi naveo garanciju zarade i povrata novca u slučaju da se to ne dogodi. U nekoliko navrata je kupcima isplaćivao manje novčane iznose, sve na ime ostvarene dividende", objavio je klub.
Doznajemo da je do sada policija uspjela pronaći 13 takvih ugovora ovjerenih u javnobilježničkom uredu, dok se računalo Zlatka Mamića još pretražuje kako bi se pronašli dodatni dokazi protiv njega budući da se sumnja da prevarenih ulagača ima još.