'BILA JE U DOSTA ZAPUŠTENOM STANJU...'; Liječnica otkrila kako je izgledao prijam djevojčice (2) koja se bori za život: /

'Oživljavali smo je...'

Image

Bilo je evidentno da je to životno ugrožavajuća situacija i tome smo pristupili kao i uvijek kada rješavamo neurotraume.

2.4.2021.
13:08
VOYO logo

Tajana Milanović Robina, voditeljica Odjela za anesteziologiju i reanimaciju novogradiške bolnice, za N1 je pojasnila kako je izgledao prijem dvogodišnje djevojčice s teškim ozljedama.

Nakon prijma u bolnicu u Novoj Gradiški, djevojčica je u srijedu prebačena u Kliniku za dječje bolesti Klaićeva u Zagrebu. Nesretna djevojčica nalazi se u izuzetno kritičnom stanju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Dijete je u našu ustanovu dovezeno u izrazito kritičnom stanju, blijede kože, komatozna, bez svijesti, ugroženih vitalnih funkcija, usporene srčane aktivnosti i rijetkih, spontanih udisaja. Počeli su je oživljavati pedijatri te anesteziološko-reanimacijski tim, te smo nakon inicijalne stabilizacije i zbrinjavanja djeteta učinili kompletnu laboratorijsku i CTG dijagnostiku. Potom je djevojčica smještena u našu jedinicu intenzivnog liječenja da bismo terapijskim postupcima spriječili moguće intenzivne ozljede mozga", rekla dr. Milanović Robina za N1.

Image
MINISTAR O TEŠKO OZLIJEĐENOJ DJEVOJČICI: /

'Istražit ćemo to do najsitnijih detalja. Želim rezultate najkasnije do sutra ujutro'

Image
MINISTAR O TEŠKO OZLIJEĐENOJ DJEVOJČICI: /

'Istražit ćemo to do najsitnijih detalja. Želim rezultate najkasnije do sutra ujutro'

Djevojčica došla u zapuštenom stanju

Djetetove ozljede opasne su po život, a liječnica ističe da se izvana nije vidjelo kakvog su karaktera, sve dok nisu napravili CTG dijagnostiku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Djevojčica je došla u dosta zapuštenom stanju. Očito je odrastala u higijenskim uvjetima nižih mjera. Na koži smo prvo posumnjali na svrab, na skabijes, ali bilo je prioritetnijih situacija zbog kojih je došla u bolnicu, pa nismo ulazili u dijagnoze dermatološkog stanja. Po tijelu je bilo nešto hematoma na potkoljenicama, ali na to nismo puno obraćali pažnju, jer smo se posvećivali neurotraumi.

Išla sam s djevojčicom u pratnju, uz nas je bio i tehničar. Pred bolnicom su bili i otac i majka. Nismo ulazili u detalje, roditeljima je rečeno da nas slijede svojim vozilom. Prvo je bitno bilo zbrinuti dijete, a u detalje događaja nismo ulazili. Bilo je evidentno da je to životno ugrožavajuća situacija i tome smo pristupili kao i uvijek kada rješavamo neurotraume. Dijete je odmah nakon oživljavanja u postupku KPR-a intubirano, sedirano i praćen je protokol zbrinjavanja neurotraume", rekla je dr. Tajana Milanović Robina za N1.

'Socijalna radnica je jednom prilikom uočila da dijete ima kožnu bolest'

Ravnatelj Centra za socijalnu skrb Branko Medunić je za 24sata opisao okolnosti koje su dovele do stravičnog događaja.

"Par mjeseci nakon rođenja, roditelji su doveli dijete u Centar i rekli da se ne mogu brinuti o njemu. Dijete je sve do studenoga prošle godine bilo kod udomitelja, a onda su roditelji podnijeli zahtjev da im se dijete vrati", ispričao je Medunić i dodao da su obavili nadzor te zaključili da se situacija popravila. Stoga su donijeli odluku da se dijete vrati roditeljima, ali i odluku o nadzoru nekoliko puta mjesečno. Roditelji uz djevojčicu imaju još troje djece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Uloga socijalne radnice je bila savjetodavna. Ona je jednom prilikom uočila da dijete ima kožnu bolest te uputila roditelje da to riješe. Djelatnica nije bila u mogućnosti niti je skidala dijete da bi vidjela da dijete ima ozljede, smatrajući da to nije njena funkcija", doznali su iz Centra. Medunić dodaje da se osjećaju odgovorno zbog situacije koja se dogodila jer smatra da su mogli napraviti više. Nadzor iz nadležnog ministarstva će pregledati svu dokumentaciju vezanu uz nadzor obitelji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
FNC 20 PROPUŠTENE
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo