Celticsi prekinuli niz poraza

Košarkaši Bostona su prekinuli niz od dva poraza svladavši u gostima Detroit Pistonse sa 105:100. Ray Allen je predvodio Celeticse sa 18 koševa, dok je Rajon Rondo dodao 15 uz 11 asistencija.

3.3.2010.
12:37

Kod Bostona se nakon tri utakmice stanke zbog ozljede palca vratio All Star igrač Paul Pierce, koji je zabio devet koševa. Nate Robinson je u samo 15 minuta zabio 14 koševa.

Utakmica je bila izjednačena u zadnjoj četvrtini do rezultata 79:79, a tada je Boston krenuo u seriju 10:2, koja mu je donijela nedostižnu prednost. Treba reći da su Celticsi u zadnjoj četvrtini zabili čak 33 poena.

Pistonsi su se, doduše, približili na 103:100 zahvaljujući trici Tashauna Princea šest sekundi prije kraja utakmice, no Rondo je pogodio dva slobodna bacanja i zapečatio pobjedu Kelta.

RookieJonas Jerebko je predvodio Detroit sa 16 koševa i 10 skokova, dok su Richard Hamilton i Tayshaun Prince zabili svaki po 15 poena. Ovo je četvrti poraz Pistonsa zaredom.