Benitez se ispričao navijačima Liverpoola

Menadžer engleskog premierligaša, Rafael Benitez, ispričao se navijačima zbog očajnih rezultata koje Redsi bilježe ove sezone, objavili su otočki mediji.

15.1.2010.
22:06

Liverpool je u srijedu ispao iz FA Kupa nakon poraza od drugoligaša Readinga, ispao je i iz Liga Kupa, u engleskom prvenstvu se nalazi na sedmom mjestu, a dok u Ligi prvaka nije uspio izboriti plasman u osminu finala.

arti-201001140640006"Trenutačno nismo u dobroj formi. Igramo loše i zbog toga mi je žao naših navijača. Nadam se kako će naša kriza uskoro završiti," kazao je Rafa Benitez, te dodao: "Ne razmišljam o tome hoću li dobiti otkaz. Pokušavam pripremiti momčad za nadolazeće ispite. Sasvim je jasno kako za su dobru atmosferu u momčadi potrebne pobjede. Ali igrači moraju shvatiti kako se do pobjeda dolazi radom i zalaganjem na treninzima".

arti-201001150601006Španjolski stručnjak je prošle sezone produžio ugovor s Redsima, a prema pisanju britanskih medija u slučaju otkaza dobio bi 20 milijuna eura odštete. Mnogi upravo taj detalj vide glavnim razlogom zašto već do sada nije dobio otkaz.

U prve tri sezone Benitez je predvodio Liverpool do titule prvaka Europe, naslova pobjednika FA Kupa, te još jednog finala Lige prvaka. Prošle sezone osvojili su drugo mjesto u prvenstvu osvojivši 86 bodova što je najbolji učinak u povijesti engleskog nogometa za neki klub koji nije osvojio naslov prvaka.