Njezine probleme dijeli 150.000 građana u Hrvatskoj - dug do 10.000 kuna, koji će joj, nada se - oprostiti.
"Uvijek je račun najveći za struju, to su najveći iznosi uvijek", kaže MarijaVujoševićCarić.
Komunalije na red još nisu došle, Vlada se tek sastala s predstavnicima teleoperatera i banaka. Detalji se ne znaju, samo da će se dugovi opraštati najsiromašnijima.
Od 144.000 dužnika 71.000 - dakle polovina - su nezaposleni i umirovljenici, 11.000 su korisnici socijalne pomoći.
"Banke su spremne sudjelovati u rješavanju problema prezaduženosti prihvaćajući argumentaciju ministra da se radi o socijalnoj mjeri da se pomogne dužnicima koji ne mogu vraćati svoje dugove", rekao je predsjednik Hrvatske udruge banaka ZoranBohaček.
Trećina dužnika u problemima je zbog telefona - njih 55.000. Teleoperaterima su dužni 141 milijun kuna. Kako će se njihov dug tretirati još se ne zna.
"U ovom trenutku ne možemo davati konkretnije komentare s obzirom da tek trebamo vidjeti o čemu se točno radi, koji je postupak, kriteriji, opseg i u konačnici učinci predložene inicijative na naše poslovanje", priopćio je Hrvatski Telekom.
U udruzi Blokirani sastankom nisu impresionirani. Nije jasno ni što znači 10.000 kuna - uključuje li to samo glavnicu ili kamate, a osim toga, dogovori očito nisu ni počeli.
"Od toga nema ništa, to je bacanje prašine da se vidi neko događanje. Nema koristi čim su oni uvjete pronašli", rekao je AntunRupa iz Udruge Blokirani.
Uvjet je taj da bi država vjerovnicima za oprost zauzvrat novac priznala kao trošak, pa bi platili manji porez.