Australka RaniaFarrah imala je 13 godina kad su je u Egiptu oteli otac i brat te odveli u Siriju gdje su je prisilno udali za starijeg rođaka.
Horor koji je proživjela trajao je pet godina, prije nego je uspjela pobjeći za 18. rođendan.
Odlazak u Egipat trebao je biti putovanje života za Raniju jer je silno htjela vidjeti piramide. U potresnoj priči za Channel Nine ispričala je kako je planirala počiniti samoubojstvo ako ne uspije pobjeći.
"Cijelo vrijeme sam bila u depresiji... Razmišljala sam samo o Australiji", rekla je.
Po dolasku u Damask su je pretukli, a zatim podvrgnuli na testiranje djevičanstva jer je njezin otac smatrao da je bila pod lošim utjecajem jer je u sedmom razredu počela pušiti i razgovarati s dječacima. Iako je test pokazao je je djevica, otac i brat su je svejedno istukli.
Ranijina majka se rastala od njezinog oca prije 20 godina, a iako je znala što se događa, uvjeravala ju je da si ne može priuštiti da je dovede natrag u Australiju.
Ispričala je kako je potpuno isključila emocije te živjela po pravilima obitelji maštajući o bijegu.
"Radila sam sve što su od mene tražili. Molila sam i postila tijekom Ramazana", rekla je Rania. Rođak za kojeg su je udali bio je u ranim 30-ima. Nikad nije razgovarala s njim, čak je izbjegavala pogledati ga u oči.
Njezin plan kako da pobjegne od tog užasa počeo se ostvarivati kad je navršila 18 godina. Susjed njezinih godina dao joj je broj britanske ambasade. Pošto je bila punoljetna, mogli su joj pružiti zakonsku pomoć.
Rekli su joj da će je jedna žena čekati u hotelu Four Seasons u Damasku. Rania se iskrala iz kuće dok je njezina baka spavala nakon jutarnje molitve.
"Da nisam uspjela pobjeći, ubila bih se taj dan", rekla je u intervjuu.
Našla se sa ženom te su u pratnji dva tjelohranitelja došle do jordanske granice. Nakon iscrpnog razgovora sa sirijskom graničnom policijom pustili su je da se vrati u Australiju.
Njezina obitelj u Australiji nikad je nije pitala o vremenu provedenom u Siriji. I dan-danas Rania se boji da će je otac pronaći pa je zatražila zabranu pristupa.