Iz zagrebačke Zračne luke u srijedu je u Vancouver, u kojem se od 12. do 28. veljače održavaju 21. Zimske olimpijske igre, otputovalo šestero hrvatskih olimpijaca.

13:10

arti-201002170236006Na put su krenule alpinke Ana Jelušić, Nika Fleiss, Matea Ferk i Tea Palić te alpinci Dalibor Šamšal i Danko Marinelli.

S njima je trebala otputovati i Sofija Novoselić, ali ona će, kao posljednja hrvatska olimpijka, na put krenuti 19. veljače.

Nastup u Vancouveru bit će premijerni samo za mladu 19-godišnju Zagrepčanku Teu Palić, jer će Niki Fleiss i Ani Jelušić, nakon Salt Lake Citya i Torina to biti treće, a za Marinellija i Šamšala druge ZOI.

Svi alpinci, koji su danas otputovali, nastupit će u slomu i veleslalomu, a prvi će na olimpijska borilišta Dalibor Šamšal i Danko Marinelli, koji će, ako vremenske prilike dozvole, u nedjelju 21. veljače, nastupiti s Ivicom Kostelićem i Natkom Zrnčićem Dimom u veleslalomu. Lee slavila na 500 metara

Južnokoreanka Lee Sang-hwa nova je olimpijska pobjednica u brzom klizanju na 500 metara.

Lee je nakon dvije utrke održane na Richmond Olympic Ovalu u Vanvouveru slavila s rezultatom 76.09 sekundi. Svjetska prvakinja i svjetska rekorderka Njemica Jenny Wolf bila je druga s rezultatom 76.14, dok je bronca pripala Kineskinji Wang Beixing (76.63).

Huefner zlatna u sanjkanju

Nakon što je na posljednjim zimskim olimpijskim igrama u Torinu osvojila brončanu medalju, njemačka sanjkašica Tatjana Huefner je Vancouveru stigla i do zlata.

Dvostruka svjetska prvakinja je bila najbolja nakon četiri vožnje i s ukupnim rezultatom 2:46.524 sekunde je osvojila zlatnu medalju. Druga je bila Austrijanka Nina Reithmayer, dok je treće mjesto zauzela Njemica Natalie Geisenberger.

Kanađanka Maelle Ricker osvojila je zlatnu medalju u snowboard krosu. Ricker je slavila ispred Francuskinje Deborah Anthonioz i Švicarke Olivie Nobs. Četvrto mjesto pripalo je Norvežanki Heleni Olafsen.

"Oduševljena sam, još uvijek ne vjerujem kako sam osvojila zlato", rekla je 31-godišnja Kanađanka koja je bila najbolja i u četvrtfinalu i polufinalu. Na vrhu ljestvice osvajača medalja na Olimpijskim igrama u Vancouveru nalazi se Njemačka sa tri zlatne, četiri srebrne i dvije brončane medalje, dok je Hrvatska s jednom broncom Jakova Faka na diobi 19. mjesta.