Američki brucoši misle da je Beethoven pas

Za generaciju studenata koja ove godine započinje studij u SAD-u Čehoslovačka nije nikada ni postojala, a Clint Eastwood je isključivo senzibilan redatelj.

18.8.2010.
12:12
VOYO logo

Godišnja provjera novopečenih studenta na američkim sveučilištima pokazala je da je većina brucoša zaboravila pisati olovkom, smatra da je e-mail prespor način komunikacije te misli da je Beethoven pas, a Michelangelo kompjuterski virus.

Veliki broj studenata prve godine također vjeruje da Čehoslovačka nikad nije ni postojala, Fergie im je prije svega pop-pjevačica, a ne vojvotkinja, Clint Eastwood za njih je senzibilan redatelj, a ne Prljavi Harry, dok im je John McEnroe zvijezda TV-reklama, a ne tenisač, pokazuju podaci godišnje liste Mindset s Beloit Collegea.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Listu je 1998. sastavio profesor humanističkih znanosti s Beloit Collegea Tom McBride zajedno s bivšim direktorom za odnose s javnošću Ronom Niefom.

Ovaj test uskoro je posto jedan od glavnih pokazatelja promjene te kronološki ključ kulturnih i političkih događaja koji su oblikovali generaciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prva lista pokazala je da je generacija rođena 1980. čula za samo jednog papu – Ivana Pavla II.

Za generaciju koja je studij upisivala 1999. Jugoslavija nije nikad postojala, dok pripadnici generacije nakon njih na Ruse i Kineze nisu gledali kao na 'crvene'.

Pripadnici generacije rođene 1983. na Sarajevo su gledali isključivo kao na ratnu zonu, a ne kao na Olimpijski grad, a za one godinu dana mlađe u Južnoafričkoj Republici aparthejd nikad nije ni postojao.

Za studente američkih sveučilišta koji će ove godine dobiti svoje diplome Njemačka nikad nije bila podijeljena, profesionalni sportaši su se uvijek natjecali na Olimpijskim igrama, oduvijek su postojali reality showovi, a u avionima se nikad nije smjelo pušiti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
gospodin savršeni aus
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo