BIO JE OVO NJEGOV VIKEND: / Nakon što je izjednačio Schumacherov rekord, trostruki svjetski prvak slavio na VN Belgije

Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu pobjednik je Velike nagrade Belgije, 12. utrke u kalendaru Svjetskog prvenstva u Formuli 1 vožene na stazi Spa Francorchamps.

27.8.2017.
16:26

Bila je ovo Hamiltonova peta ovosezonska pobjeda i 58. ukupno u karijeri, a stigla je u jubilarnom 200. nastupu u natjecanju.

Drugo mjesto sa 2,3 sekunde zaostatka osvojio je Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari), dok je treći bio Australac Daniel Ricciardo (Red Bull) sa 10.791 sekunde zaostatka.

"Iza nas je odličan vikend. Momčad je bila sjajno pripremljena i zaista možemo biti zadovoljni," kazao je Hamilton, trostruki svjetski prvak koji je subotu izjednačio rekord Michaela Schumachera ostvarivši 68. pole-position u karijeri.

Hamilton je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Vettelom na sedam bodova.

Iduća utrka je 3. rujna u Monzi gdje se vozi Velika nagrada Italije.