divna gesta / Pravi sportaši i ljudi: hrvatskom trkaču pozlilo netom prije cilja pa mu crnogorski dvojac pomogao da završi utrku

Keziću je pozlilo na 500 metara prije cilja i više nije mogao stajati na nogama. Umjesto da crnogorski dvojac pojuri prema cilju, odlučili su pomoći Keziću da završi utrku

3.3.2017.
12:07

Nedavno se održao 17. splitski polumaraton na kojemu je pobjedu slavio Joel Maina Mwangi postavivši rekord. Iako su sve oči bile uprte u pobjednika, na utrci se odvio jedan incident koji je, uz pomoć dvojice Crnogoraca, završio jako pozitivno rastopivši svima srca.

Naime, dvojica natjecatelja dobili su poseban aplauz za dirljivu gestu. Aleksandar Popović i Nikola Vujačić pomogli su hrvatskom trkaču Nenu Keziću, inače poznatom splitskom arhitektu, da završi svoj polumaraton držeći ga između sebe.

Keziću je pozlilo na 500 metara prije cilja i više nije mogao stajati na nogama. Umjesto
da crnogorski dvojac pojuri prema cilju, odlučili su pomoći Keziću da završi utrku.

"Divan je osjećaj pomagati", kratko je komentirao Popović, a ovaj su događaj prenijeli brojni crnogorski mediji.