OVO JE TIP KOJEG SE BOJI SVAKO DIJETE U KINI: / Pogledajte za što ga ljudi masno plaćaju

Image
Foto: Screenshot/Facebook

Bilo da se radi o klincima koji nikad ne pojedu ručak ili ne žele otići na spavanje, 'zločesti ujak' zna kako se nositi s njima

7.11.2020.
13:38
Screenshot/Facebook
VOYO logo

Luo Qingjun postao je jedan od najtraženijih osoba u Kini među roditeljima nestašne djece. Naime, on je preuzeo ulogu Babaroge, odnosno 'zločestog ujaka' i plaši nepoznatu djecu, odnosno tjera ih da slušaju svoje roditelje, prenosi Oddity Central.

Roditelji koji imaju problema s neposlušnom djecom ludi su za uslugama 'zločestog ujaka' koji snima videe u kojima plaši djecu kako bi odradila ono što se od njih traži.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve je počelo nakon što je Luo iz usluge strašio djecu prijatelja. Njegov učinkoviti video postao je hit među roditeljima i ubrzo je postao nešto poput plaćene Babaroge.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bilo da se radi o djeci koja nikad ne pojedu cijeli objed, kao i onima koji ne žele otići na spavanje ili pokupiti igračke, 'zločesti ujak' zna kako se nositi s njima. Za svakoga od njih snima posebni videa nakon konzultacija s roditeljima, obraća im se imenom i upozorava ih da će se morati suočiti s njim ako ne slušaju odrasle.

Zadovoljne mušterije

"Smeće se baca u kantu za smeće, znaš? Ulovit ću te ako ne budeš slušao roditelje", upozorio je jednog dječaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Iako se njegove prijetnje čine pretjeranima, kineski roditelji poludjeli su za njegovim grimasama i zastrašujućim glasom. Sudeći prema recenzijama na njegovoj stranici, Luove metode očito funkcioniraju, posebno kod djece mlađe od pet godina.

"Hvala ti, tvoja je metoda jako učinkovita, dijete već spava", "Moj trogodišnji sin bio je uplašen, ali sada nas sluša", pisali su zadovoljni korisnici usluga 'zločestog ujaka' na njegovoj stranici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Unatoč pohvalama, mnogi ne odobravaju njegove metode i upozoravaju kako bi djeca mogla biti istraumatizirana. "Učenje uz plašenje ima ograničeni edukacijski učinak na djecu, a može imati i negativne efekte. Psihičko zastrašivanje je štetnije od fizičkog kažnjavanja i ne pogoduje zdravom razvoju djece", tvrdi profesorica psihologije Zheng Xiaobian.

Fnc 16
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo