Izložak 'Lavovi napadaju arapskog kurira' nalazio se u Prirodoslovnom muzeju Carnegie, Pennsylvania, više od stoljeća.
Ovj izložbeni primjerak tijekom godina su razgledale generacije školaraca i turista, a prikazuje čovjeka na devi koji se bori s lavovima, piše The Sun.
Izuzetno detaljno lice
Mnogi su se čudili kako je detaljno napravljeno lice muzejskog lutka. Jezivi razlog nevjerojatne točnosti otkrio je CT sken tijekom restauracije prošle godine.
"Lutka je obična lutka, osim lubanje", rekla je konzervatorica Gretchen Anderson. "Zbog toga je ljudsko lice tako precizno načinjeno."
Oduvjek je bilo poznato kako su lavovi i deva prave punjene životinje, ali u muzeju tvrde kako nisu imali pojma da lice pripada pravoj ljudskoj lubanji.
Zastrašujuć prizor, i jedan od najstarijih primjera taksidermije, stvorio je francuski taksidermist Edouard Verreaux 1967., a industrijalac Andrew Carnegie nabavio ga je za muzej 1899. godine.
Punjeni Afrikanac
Rad braće Verraux prouzročio je međunarodni incident prije 17 godina.
Afrički plemenski ratnik kojeg su 'obradili' 1830. i nazvali 'El Negro od Banyolesa' bio je izložen u Španjolskoj sve dok UN nije to proglasio rasističkim. Muzej je vratio ostatke u Bocvanu, gdje su pokopani 2000. godine.
Ali znanstvenici misle kako je Arapski kurir prestar da bi testirali njegovu DNK, tako da njegov povratak u domovnu neće biti moguć.
Otkriće je otvorilo pitanje koliko je punjenih pravih ljudi izloženo širom svijeta, zahvaljujući popularnosti taksidermije u 19. stoljeću.