Uređaj, čija bi cijena trebala biti oko 5.000 juana (5.120 kuna), izgleda poput dugog tankog smartphonea kada je raširen, s uskim ekranom i velikom baterijom u donjem dijelu.
Na temelju fotografija koje je Moxi objavio, smartphone će se moći potpuno saviti, te će ga korisnici moći nositi oko ručnog zgloba, poput narukvice.
Ekran najvjerojatnije koristi grafen, futuristički materijal koji je lagan, tanak i sa sjajnom provodljivošću.
Fleksibilni su se smartfoni već i prije radili, uglavnom u sklopu sveučilišnih istraživanja ili kao koncepti velikih elektroničkih tvrtki. Moxijev bi telefon trebao biti prvi na svijetu nanjenjen direktno potrošačkom tržištu.
Uvijek ima 'ali'...
Iako je i sama proizvodnja ovakvog telefona impresivno postignuće, moguće je da sve ne bude baš tako sjajno kao što djeluje na promocionalnim fotografijama.
Tako će prva verzija imati crno-bijeli ekran, kojeg je lakše proizvesti i koji troši manje energije. Ekran će biti e-ink displej, isti kao i oni koje koriste e-čitači, poput Amazon Kindlea. Ti se displeji obično moraju osvježiti kada pokazuju različite slike, zbog čega su pomalo nespretni za korištenje i ne baš dobri u pokazivanju videa.
Barem u početku, dosta skupi Moxi uređaji neće imati neke od stvari koje imaju i najjeftiniji smartphonei. Ali Chongsheng Yu, izvršni dopredsjednik firme, izjavio je kako će u budućnosti možda stići i ekrani u boji, kao i međunarodna distribucija.
Čak ako ovaj savitljivi smartphone i nije tako impresivan, ipak će biti prvi. Industrijski divovi poput Samsunga već godinama rade na savitljivim ekranima, ali tehnologija se još nije pojavila u proizvodu široke potrošnje.
Sada kada prodaja smartphonea širom svijeta pada, a svaka tvrtka pokušava napraviti smartphone koji nije samo pravokutnik od stakla i metala, Moxi možda ide u pravome smjeru.