Kako zaključati mobitel danas zna ili barem misli tako većina korisnika pametnih telefona. Međutim, postoji više načina kako možete osigurati svoje privante podatke i spriječiti da ih netko upotrijebi za nešto što vi niste htjeli.
Otkrijte kako zaključati mobitel i koji od načina je najsigurniji.
Zaključavanje zaslona
Zaključavanje zaslona najjednostavniji je način ograničavanja dostupnosti vašem uređaju. Funkcionira za gotovo svaku situaciju- od toga da ste mobitel izgubili do toga da ste ga jednostavno ostavili u nesigurnim rukama. Zaključavanje ekrana spriječava ulaz u vaš uređaj.
Kako blokirati pozive i poruke
(FOTO: Pixabay)
Iscratavanje oblika
Ekran možete zaključati PIN-om, klasičnom lozinkom koju sami birate, obrascem odnosno oblikom. Većina se korisnika odlučuje za obrazac ili lozinku. Ako se odlučite na obrazac tada morate iscrati oblik po točkama koje se prikažu na ekranu. Međutim, ovaj je način zaključavanja nezgodan jer ponekad sami zaboravimo točan oblik, a ponekad može i potrajati.
PIN
PIN brojem uređaju su dovoljno zaštićeni jer broj ne može dobiti korisnik koji nije ovlašten. Radi se o broju koji je najčešće dugačak od 4 do 6 znamenki. Mnogi se okreću lozinkama i PIN-u zbog jednostavnosti.
Lozinka
Jedan od najčešće korištenih načina kako zaključati mobitel je klasična lozinka. Ona pruža maksimalnu zaštitu, a kako bi ušli u uređaj potrebno je upisati lozinku. Sami ju kreirate i samim time je samo činite manje ili više sigurnom odabirom broja, znakova i slova. Jedino što morate je zapamtiti lozinku koju odaberete pa se preporuča nešto upečatljivo uz dodatak brojeva i simbola.
Moderna metoda
Posljednji način je korištenje otiska prsta koji se počeo podrazumijevati za pametne telefone. Radi na principu senzora koji prepoznaje otisak, a to je ujedno i najsigurniji način zaključavanja mobitela.
Čitaj, prati i komentiraj naše priče i na našoj Facebook stranici Život i stil!