'BIJELI' NA PRAGU SENZACIJE /

Zbog Hajduka je drhtao talijanski gigant

Iako je Hajduk na gostovanje kod Intera otputovao da sačuva obraz, umalo je uspio izboriti produžetke. Splićani su odigrali odličnu utakmicu, najbolju ove sezone, i uz malo sreće mogli su "nemoguću misiju" pretvoriti u veliko iznenađenje.

9.8.2012.
22:32
AP

MILANO - Nogometaši Hajduka eliminirani su u trećem pretkolu Europske lige od milanskog Intera. U uzvratnoj utakmici Hajduk je u gostima svladao Inter sa 2-0, ali to mu nije bilo dovoljno za prolaz, jer je prvom susretu izgubio sa 0-3. Strijelci za Hajduk bili su Vukušić (23-11m) i Vuković (58).

Hajduk je krenuo vrlo ambiciozno i već u 2. minuti Vuković je imao izglednu šansu, ali je slabo pucao. Deset minuta Vukušić je u prilici, ali Handanovič brani

Hajduk je poveo u 23. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Vukušić. Prethodno je Samuel oborio Vukovića.

Samo minutu kasnije Vuković je sjajno proigrao Milića, koji puca s pet metara iskosa, ali ravno u vratara Handanoviča.

Imao je i Inter svoje prigode u prvom dijelu, u 17. minuti Coutinho je pogodio gredu, a u 26. je promašio stopostotnu priliku, dok je Guarin u 36. minuti odlično opalio sa 20-ak metara, ali je vratar Blažević bio na mjestu.

U drugom poluvremenu opet prvi prijeti Hajduk. U 50. minuti velika prilika za Vukušića, koji je sam izašao pred Interova vratara, ali Handanovič opet brani.

No, u 58. minuti majstorski potez Vukovića i 2-0 za Hajduk. Vukušić je ubacio, a Vuković sa 15 metara volejem neobranjivo pogađa mrežu.

Posljednju veliku prigodu Hajduk je imao u 79. minuti, kada je Vukušić promiješao domaće braniče, i s desetak metara pucao tik uz vratnicu.