NEZAUSTAVLJIVI NIJEMAC / Vettelu najbolja startna pozicija

Svjetski prvak u formuli 1 Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu izborio je najbolju startnu poziciju uoči Velike Nagrade Kine na stazi u Šangaju.

16.4.2011.
8:08

Nakon što je bio najbrži na svim treninzima, Vettel je dominirao i u kvalifikacijama. Drugo vrijeme odvozio je Britanac Jenson Button u McLarenu, s trećeg mjesta startat će njegov momčadski kolega Britanac Lewis Hamilton, dok je četvrti bio Nijemac Nico Rosberg u Mercedesu.

Petu i šestu poziciju zauzeli su Ferrarijevi pilot Španjolac Fernando Alonso i Brazilac Felipe Massa. Za najveće iznenađenje kvalifikacija pobrinuo se Australac Mark Webber, koji je zauzeo tek 18. mjesto.

Vettel je pobijedio na prve dvije utrke ove sezone (Australija, Malezija) i u nedjelju ima priliku postati prvi vozač nakon Michaela Schumachera koji je sezonu otvorio s tri pobjede. Schumacheru je to uspjelo 2004. godine.