SPEKTAKULARNA UTAKMICA U VARAŽDINU: / Osijek bio na koljenima, a onda je u igru ušao Santini i kreirao veliki preokret za vrh HNL-a

Osijek je ovom pobjedom izbio na vrh ljestvice sa 51 bodom

26.2.2021.
19:56

U susretu 23. kola Prve HNL Osijek je velikim preokretom kao gost svladao Varaždin sa 3-2 (0-2). Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je bolju igru okrunio golovima Pece (15) i Herrere (21), no nastavak je protekao u dominaciji Osijeka koji je preko Miereza (52-11m, 79) i Santinija (68) stigao do tri boda.

Varaždin je do vodstva stigao u 15. minuti kada se desni branič Čelić priključio napadu te uputio odličan ubačaj kojega je Peco visokim skokom s pet metara proslijedio u mrežu. Samo šest minuta potom Peco je probio lijevi bok i povratnom loptom uposlio svog partnera u napadu Herreru koji je snažnim udarcem povisio na 2-0.

26.02.2021., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Varazdin - NK Osijek. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Trener Osijeka Bjelica odmah na početku drugog poluvremena u igru je uveo bivšeg reprezentativnog napadača Santinija, a ovaj mu se u svom debiju za novi klub odužio izborenim kaznenim udarcem i pogotkom. Odmah u 50. minuti branič Varaždina Grgec morao se poslužiti rukama kako bi onemogućio Santinija da mu pobjegne pa je sudac Pečarić pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je najbolji strijelac lige Mierez.

Modri imaju dvije utakmice manje

Samo dvije minute nakon smanjenja zaostatka Osijek je mogao poravnati. Bočkaj je udarcem s distance pogodio gredu, a Bohar je odbijenu loptu glavom s pet metara poslao pored vratnice. Ipak, taj promašaj nije imao utjecaja na konačni rezultat, gosti su nastavili s napadima te u 68. minuti stigli do poravnanja. Jurčević je uputio dobar centaršut iz trka, a Santini je u padu glavom pogodio za 2-2.

Konačni preokret uslijedio je u 79. minuti, nakon ubačaja iz kuta lopta je stigla do kapetana Osijeka Škorića koji je vratio loptu u kazneni prostor gdje je Mierez bio najviši u skoku te sa 10-ak metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Horkaša.

Osijek je ovom pobjedom izbio na vrh ljestvice sa 51 bodom tri više uz dvije utakmice više od drugog Dinama, dok je Varaždin ostao sedmi sa 22 boda.

UŽIVO

Varaždin - Osijek 2:3

Varaždin: Horkaš - Tkalčić, Grgec, Ćelić, Pellumbi, Urata - Postonjski, Senić, Đurasek - Peco, Herrera

Osijek: Ivušić - Silva, Škorić, Lončar, Miloš - Žaper, Kleinheisler, Jugović - Bočkaj, Mierez, Bohar

Standings provided by SofaScore LiveScore

79' GOOL Mierez je zabio svoj drugi gol za preokret. Nakon što se oglasio VAR priznat je. Osijek vodi s 3:2.

69' GOOL Jurčević je s lijevog krila ubacio, a Santini je s desetak metara glavom poslao loptu u donji desni kut.

54' Bočkaj je tukao malo izvan šesnaesterca, lopta se odbila od grede do Bohara koji je bio na svega pet metara, ali nije uspio glavom poslati loptu u mrežu.

52' GOOL Mierez je zabio iz penala. Grgec je pred vratima Horkaša srušio Santinija i sudac je pokazao na bijelu točku. Mierez je potom poslao loptu u desnu, a domaćeg vratara u lijevu stranu.

50' Santini je tukao glavom, milimetri su ga dijelili do gola.

46' Nastavila se utakmica. U svlačionici su ostali Silva i Kleinheisler, a u igri su Jurčević i Santini.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Pucao je Žaper, lopta je pogodila nekoga od varaždinskih nogometaša i završila u korneru.

36' Bočkaj je krasno tukao s vrha 16-erca. Lopta je otišla malo pokraj gola.

35' Peco je opasno tukao, prevario je vratara Osijeka, ali gol linije očistili su gosti.

34' Centrirao je Miloš, na prvoj vratnicu loptu je čekao Mierez, tukao je i iz dosta teške pozicije, ali nije bio precizan.

22' GOOL Herrera je zabio za 2:0, a asistirao mu je strijelac prvog gola. Domaćini su oduzeli loptu na svojoj polovicu i krenuli u kontru. Na kraju je Peco u šesnaestercu pronašao Herreru, koji je tukao. Lopta je pritom na putu nekoga dodirnula i prevarila Ivušića.

15' GOOL Postonjski je sjajno ubacio s desne strane, nije bila dobro postavljena osječka obrana i Peco je glavom sa šest metara pogodio mrežu.

11' Ozlijeđenog Đuraseka zamijenio je Posavec.

1' Počela je utakmica.

16:52 - Stigli su sastavi:

Rangers' Croatian defender Borna Barisic (C) scores their fourth goal from the penalty spot during the UEFA Europa League Round of 32, 2nd leg football match between Rangers and Royal Antwerp at the Ibrox Stadium in Glasgow on February 25, 2021.,Image: 593500321, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no