DRAMA NA RUJEVICI: / Osijek osvojio samo bod i sve je dalje od titule, Rijeka zapucala penal

25.4.2021.
18:50

U prvom od dva nedjeljna derbija 31. kola Prve HNL Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez golova, nakon čega je Osijek sve dalje od titule. Rijeka je u 58. minuti imala kazneni udarac, no Ivica Ivušić je obranio udarac Robertu Muriću.

Dodajmo kako je Osijek u drugoj minuti sudačke nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Danijel Lončar.

Opasna prijetnja Rijeke u prvom poluvremenu

Prvu priliku na utakmici imali su gosti i to već u četvrtoj minuti, međutim Smolčić je uspio blokirati Piljev udarac. U nastavku akcije nakon ubačaja Bočkaja iz kornera glavom je pucao Škorić i malo je nedostajalo da Osijek povede.

U šestoj minuti pucao je Mierez, no Nevistić je loptu ispod grede odbio u novi korner. Rijeka je prvi puta opasnije zaprijetila u 20. minuti. Murić se oslobodio Bočkaja i snažno pucao sa desetak metara, ali preko gola.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu priliku domaćina. Štefulj je u 43. minuti centrirao s lijeve strane, a Lončar je umalo pogodio vlastitu mrežu. Na sreću Osijeka, lopta je otišla pored gola.

Ivušić spasio Osječane

Najveću priliku na utakmici imala je Rijeka u 58. minuti, no Murić nije realizirao kazneni udarac. Jedanaesterac je skrivio Čeberko srušivši Tomečaka. Jović je pokazao na bijelu točku, a nakon video provjere je ostao pri svojoj odluci. Murić je pucao, no Ivušić je sjajno reagirao obranivši udarac.

U 62. minuti Osijek je zaprijetio preko Lončara koji je pucao glavom, no Nevistić je uspio obraniti. Gosti su odličnu priliku imali i u 74. minuti, Bohar je ubacio, no Mierez nije bio precizan. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Lončar.

Večeras se još sastaju Dinamo i Hajduk. Dinamo vodi na ljestvici sa 68 bodova, bodom više od Osijeka, no "modri" imaju i dvije utakmice manje. Gorica je treća sa 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti sa 44 boda i dvije utakmice manje.

DINAMO S DVA GOLA SRUŠIO HAJDUK NA MAKSIMIRU: /

Modri napravili iskorak u borbi s Osijekom za naslov prvaka, evo kakva je sad situacija na tablici

Standings provided by SofaScore LiveScore

UŽIVO

Rijeka - Osijek 0:0

Rijeka: Nevistić - Capan, Galović, Smolčić - Tomečak, Lončar, Pavičić, Štefulj - Murić, Andrijašević - Drmić

Osijek: Ivušić - Lončar, Škorić, Čeberko - Silva, Jugović, Pilj, Bočkaj - Bohar, Erceg - Mierez

Kraj utakmice

90'+2 Drugi žuti karton za D. Lončara što znači da mu slijedi crveni karton i mora napustiti teren.

90' Igrat će se najmanje tri minute sudačke nadoknade.

84' Žuti karton je dobio Murić.

82' Bohar je ostao sam, Smolčić je sjajnom reakcijom blokirao udarac. U nastavku akcije u dobroj poziciji bio je i Pilj koji je pucao preko gola.

79' Žute kartone dobivaju Santini i Škorić.

76' Na klupu odlazi Štefulj, u igri je Menalo.

75' Žuti karton dobiva D. Lončar.

74' Bohar je ubacio, Mierez je ostao sam, ali volej je otišao daleko od gola.

73' Dvije zamjene kod Osječana. Izlaze Erceg i Cheberko, ušli su Lopa i Santini.

71' Nakon ubačaja iz kuta Kulenović je prebacio glavom loptu na drugu vratnicu prema Capanu koji nije uspio ništa konkretnije učiniti.

70' Izlazi Drmić, ulazi Kulenović.

66' Novi slobodan udarac Osijek na 25 metara od gola. Bočkaj je potegnuo, ali lopta je otišla daleko preko gola

62' Prilika za Osijek! Bočkaj idealno centrira, D. Lončar puca Glavom, no Nevistić ipak uspjeva obraniti.

61' S. Lončar je javno opomenut za preoštar start na protivnika.

59' Odmah nakon izvođenja "penala" žuti je karton dobio Jugović.

58' Udarac Murića s bijele točke obranio je Ivušić! Lopta je bila upućena u lijevu stranu, a vratar je sjajno reagirao i spriječio vodstvo domaćina.

56' Cheberko je napravio nespretan faul pa Fran Jović zaustavlja igru i dosuđuje penal Rijeci. Sudac je odlučio provjeriti odluku da dosudi penal koristeći VAR tehnologiju. Nakon provjere, sudac odlučuje da Rijeka dobiva penal.

50' Mierez je primio jedno dugo dodavanje na rubu kaznenog prostora, ali udarac nije bio precizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah slijedi žuti karton za Andrijaševića.

Kraj prvog poluvremena

45' Murić je ubacio iz kornera, Andrijašević je glavom pucao pored gola.

43' Štefulj je ubacio oštru prizemnu loptu, Daniel Lončar je uklizao i skrenuo loptu i zamalo zatresao vlastitu mrežu.

35' Prilika za Rijeku, ali Tomečak u završnici nije odigrao preciznu loptu za Murića.

30' S. Lončar je pucao iz daljine, Osječani su i to na vrijeme blokirali, lopta odlazi u korner.

28' Opet prije Bijelo-plavi. Bohar asistira Mierezu koji ima igrača na leđima, pokušava u padu, ali nije uspio usmjeriti loptu prema Nevistiću.

26' Žuti karton sada i na drugoj strani, dobiva ga Capan. Smolčić ruši Bohara koji ga se već oslobodio i imao otvoren put prema vratima Nevistića, a sudac Jović mu pokazuje žuti karton. Možda je to mogla biti i teža sankcija za riječkog stopera. Žuti karton ide i treneru Osijeka Nenadu Bjelici.

23' Slobodan udarac za Osijek na 30 metara od gola Rijeke nakon prekršaja Galovića. Bočkaj je pucao u blok.

20' Rijeka je prvi puta opasnije zaprijetila. Murić se nakratko oslobodio Bočkaja u šesnaestercu, snažno pucao s 9-10 metara, no prebacio je gredu.

14' Prvi žuti karton na današnjoj utakmici za Osječane, Erceg je požutio zbog simulacije u protivničkom šesnaestercu.

10' Bohar je ubacio iz slobodnog udarca, braničić Rijeke očistili opasnost, a udarac Pilja s 20 metara otišao je daleko od gola.

4' Bohar je fino proigrao Silvu na desnom krilu, Capan je pomalo nespretno u padu loptu odbio do Pilja koji se našao na desetak metara od vratiju i pucao, ali je lopta ponovno pogodila Capana i odbila se u korner. Prvi korner na utakmici za Osijek. Bočkaj je ubacio i pronašao Škorića koji pogađa pored gola.

1' Počela je utakmica.

15:43 - Stigli su sastavi: