DINAMO S DVA GOLA SRUŠIO HAJDUK NA MAKSIMIRU: / Modri napravili iskorak u borbi s Osijekom za naslov prvaka, evo kakva je sad situacija na tablici

25.4.2021.
21:54

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk sa 2-0 pobjegavši drugoplasiranom Osijeku na četiri boda, no "Modri" imaju i utakmicu manje. Golove za pobjedu hrvatskog prvaka zabili su BrunoPetković (21-11m) i LirimKastrati (35).

DINAMO IZBACIO SPECIJALNU LINIJU DRESOVA I ZAISTA SU POSEBNI: /

'Modri' više nisu modri. Dizajn i boje na majici mogli bi vas iznenaditi

Dinamo je ovom pobjedom načinio veliki korak prema obrani naslova, posebice nakon što je Osijek remizirao protiv Rijeke na Rujevici pa sad ima četiri boda zaostatka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

"Modri" su stigli do prednosti u 21. minuti iz jedanaestefca kojeg je sigurno realizirao Petković postigavši svoj deveti gol ove sezone. Kastrati je ubacio loptu u kazneni prostor s desne strane, a Vušković je rukom odnio loptu ispred Petkovića. Sudac Ivan Bebek je odmah pokazao na bijelu točku, a nakon pregleda VAR-a njegova je odluka i potvrđena.

Umut promašio najbolju priliku Bijelih

U 35. minuti Dinamo je zabio i drugi gol, a pogodak je postigao Kastrati nakon fantastične Petkovićeve asistencije. Napadač "Modrih" je sjajnom dubinskom loptu kroz obranu Hajduka proigrao Kastratija koji se sjurio prema vratima Lovre Kalinića i zabio za 2-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Hajduk je imao u 44. minuti nakon što je Jurić uposlio Umuta, a ovaj odmah pucao, a Livaković obranio. Hajduk je u nastavku zaigrao hrabrije, a prvu priliku je u 53. minuti imao Biuk, ali je pucao preko gola. U 70. minuti gosti su mogli i ozbiljnije ugroziti suparnička vrata, ali je Diamantakos bio neprecizan.

Dinamo je u nastavku "stao na loptu" kontrolirajući igru i rezultat. Posljednju priliku na utakmici vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi, pucao je Kačaniklić, no Livaković je još jednom bio spreman.

Dinamo vodi na ljestvici sa 71 bodom, četiri više od Osijeka, a "Modri" imaju i utakmicu manje.

Gorica je treća sa 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti sa 44 boda i utakmicom manje.

UŽIVO

Dinamo - Hajduk 2:0

Dinamo: Livaković, Stojanović, Gvardiol, Perić, Lauritsen, Franjić, Ademi, Majer, Ivanušec, Kastrati, Petković. Klupa: Zagorac, Hajrović, Čabraja, Tolić, Mišić, Theophile, Atiemwen, Jakić, Oršić

Hajduk: Kalinić, Jairo, Vušković, Simić, Mujakić, Čolina, Fossati, Jurić, Biuk, Kačaniklić, Umut Nayir. Klupa: Posavec, Jakoliš, Diamantakos, Atanasov, Skorup, Ševelj, Dolček, Ljubičić, Teklić

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj

89' Biuk je tukao glavom pokraj gola.

84' Dinamo će s nova tri boda pobjeći Osijeku na +4 s utakmicom manje.

80' Sjajnu akciju odigrali su Modri. Gvardiol je sjajno povukao, a na koncu je Ademi tukao glavom preko gola.

74' U igru je ušao Atiemwen umjesto Kastratija te Jakić umjesto Ivanušeca.

70' Kačaniklić je ubacio iz prekida za Čolinu koji glavom šalje pred vrata, a Diamantakos pokušao škaricam, ali nije dobro zahvatio loptu i prošlo je pokraj vrata.

68' Ušao je Ljubičić umjesto Mujakića.

61' Oršić je ušao umjesto Franjića.

60' Dinamo sada drži loptu, svjesni su prednosti pa ne žele srljati. Očito je da su spustili gas.

48' Jairo je pokušao pretrčati Gvardiola da bi na koncu napravio prekršaj u napadu.

46' Mijenjaju se uvjeti na stadionu. Počela je kiša u Zagrebu.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Nakon dobre akcije Hajduka. Nayir je tukao s nekoliko metara, ali obranio je Livaković.

35' GOOL Petković je iz svoje polovice savršeno poslao loptu za Kastratija, a ovaj je je pobjegao obrani, izašao sam na Kalinića i pogodio u donji desni kut

33' Čak 63% vremena lota je u posjedu Modrih. To dosta govori o ovoj utakmici. Modri su doduše spustili u brzinu niže nakon što su zabili.

29' Biuk je zabio pogodak, ali je poništen jer je bio u zaleđu.

25' Nova dobra akcija Dinama. Modri su imali priliku za povećanje vodstva nakon brze tranzicije, lopta je došla do Ademija koji je pucao iz sjajne pozicije, ali Vušković je spasio pogodak.

24' Livaković je skinuo Jurićev pokušaj iz dobre prilike.

21' GOOL Petković je zabio iz penala za vodstvo Modrih.

U 31. kolu Prve HNL na Maksimiru se sastali Dinamo i Hajduk. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

20' Penal za Dinamo. Kastrati je ubacio, a Vušković je rukom skinuo loptu s Petkovićeve glave.

17' Pucao je Fossati s 20 metara, pokraj vrata.

15' I dalje Modri dominiraju sa 62% posjeda lopte, no ne mogu do gola.

5' prvih pet minuta proteklo je bez prilika. Dinamo izgleda bolje.

2' Kaliniću je 150. nastup za Hajduk, a Jairu 100.

1' Počela je utakmica. Ovo je 302. nastup kapetana Ademija u Dinamovom dresu te mu je predsjednik Mirko Barišić uručio prigodni dres s brojem 300.

18:27 - Dinamo ima čak 24 boda prednosti pred Hajdukom, ali ova utakmica vrlo je važna za obje momčadi jer Dinamo bi se u slučaju pobjede još malo odlijepio na vrhu i u završnicu prvenstva (ostalo je još samo šest utakmica) ušao bi u znatno povoljnijoj situaciji. Hajduk s druge strane hvata mjesto koje vodi u Europu i svaki bod im je vrlo važan.

27.01.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Arijan Ademi. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Trener Dinama, Damir Krznar, najavio je kako će promijeniti nekoliko igrača u odnosu na momčad koja je prije nekoliko dana igrala derbi s Osijekom, a Hajduk će na najvećeg rivala morati bez ponajboljeg igrača Marka Livaje, koji je suspendiran.

Hajdukov strateg Paolo Tramezzani rekao je kako na Maksimir dolazi bez straha i kompleksa, što znači da bi se mogla igrati vrlo dobra utakmica.

Utakmicu Dinama i Hajduka možete gledati na trećem kanalu Arene Sport od 20 sati.