NOVA SENZACIJA U RUSIJI, ŠVICARCI ZAUSTAVILI PRVOG FAVORITA SP-a: / Coutinho zabio strašan gol, a onda je uslijedio šok

Nakon kiksa Argentine i Njemačke još jedan favorit nije uspio doći do pobjede u prvom kolu.

17.6.2018.
21:53

U susretu 1. kola E skupine Svjetskoga prvenstva nogometaši Brazila i Švicarske su u nedjelju u Rostovu odigrali 1-1 (1-0).

Prvu prigodu na utakmici imali su Švicarci, u 3. minuti Shaqiri je proigrao Džemailija, koji iz lijepe situacije loše puca. Brazil je zaprijetio u 12. minuti. Neymar je uz korner-liniju "zakuhao" situaciju te je uposlio Paulinha, koji sa pet metara puca pored gola.

Golčina Coutinha

No, Brazil i "bez igre" uspijeva povesti. U 20. minuti Coutinho je odlično plasiranim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu.

Nakon vodstva Brazilci su prepustili inicijativu Švicarskoj, a "ziheraška" igra im se osvetila početkom drugog poluvremena, odnosno u 50. minuti. Shaqiri je odlično izveo korner, a Steven Zuber glavom trese mrežu.

Odgovor Švicaraca

Izjednačujući gol Švicaraca "upalio je alarm" kod Brazila, no peterostruki svjetski prvaci djelovali su neuvjerljivo. U 70. minuti volej Coutinha sa 13 metara iskosa otišao je pored gola, a u 88. Neymar puca glavom ravno u vratara Sommera.

U sudačkoj nadoknadi (90+1) prvo je Firmino pucao glavom, ali odlično brani Sommer. Odmah nakon toga Miranda je iz dobre situacije raspalio pored gola. I na kraju (90+6) nakon gužve u kaznenom prostoru udarac Renata Augusta uspio je blokirati Schaer.

Nakon kiksa Argentine i Njemačke na startu SP-a, pridružili su im se i nogometaši Brazila, koji važe za najvećeg favorita.

Ranije je u ovoj skupini Srbija u Samari pobijedila Kostariku sa 1-0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minuti. U 2. kolu 22. lipnja igraju Brazil - Kostarika, te Švicarska - Srbija.

Uživo

Brazil - Švicarska 1-1

Brazil: Alisson - Danilo, Miranda, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho, Casemiro - Willian, Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus.

Švicarska: Sommer - Lichtsteiner, Akanji, Schar, Rodriguez - Džemaili, Behrami, Xhaka - Shaqiri, Seferović, Zuber.

Pred 43.000 gledatelja na stadionu Rostov Arena sudio je Cesar Ramos iz Meksika.

Strijelci: 1-0 Coutinho (20), 1-1 Zuber (50)

Kraj

95' Neymar je ubacio iz slobodnog udarca s 25 metara, Švicarci su se spasili. Schar je bio junak.

91' Miranda je tukao opasno s desetak metara, lopta je završila par centimetara pokraj gola.

90' Sjajnu priliku imao je Brazila. Neymar je ubacio u peterac, Firmino je tukao glavom, a Sommer je odlično obranio.

82' Firmino je prokockao prvu priliku nakon što je ušao u igru prije par minuta.

78' Neymar je tukao s lijeve strane, ali Sommer je to uhvatio.

70' Zakaria je ušao umjesto Behramiija.

70' Coutinho je bio u odličnoj situaciji, tukao je efektno, no lopta mu je otišla malo preko noge te je završila kraj vratnice.

67' Augusto je ušao umjesto Paulinha.

66' Prijete Brazilci iz svih oružja, ali Švicarci su disciplinirani i za sada odlijevaju njihovim napadima.

65' Argentina i Njemačka su kiksali, hoće li još jedan favorit ostati bez pobjede u prvom kolu?

60' Fernardinho je ušao umjesto Casemira.

57' Brazil se sada probudio. Coutinho i Neymar su zaprijetili.

50' GOOL Brazil je kažnjen. Selecao je u potpunosti pao otkako su zabili gol. Xherdan Shaqiri je izveo korner, a loptu je dočekao Steven Zuber i glavom je poslao pod prečku. Negodovali su Brazilci jer je strijelac prethodnio rukama odgurno braniča ispred sebe, no bezuspješno.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' Dosta je utakmice dinamična s prilikama na obje strane.

30' Prepustio je Brazil Švicarcima igru na sredini terena.

20' GOOL Coutinho je u svom stilu primio loptu na lijevoj strani i lijepim udarcem pogodio suprotan kut.

18' Brazilci dominiraju.

11' Kakva šansa za Brazil. Paulinho je tukao samo s par metara, ali je promašio cijeli gol. Kao da ga je iznenadila lopta.

5' Willian je dobro prošao, no njegov ubačaj u pet metara nije pronašao metu.

3' Prvi su zaprijetili Švicarci. Džemaili je opalio s nekoliko metara, lopta je završila preko gola.

1' Počela je utakmica.

19:19- Marcelo će biti kapetan Brazila u ovoj utakmici. Poznato je da Tite u pravilu na svakom susretu nekome drugom povjerava tu ulogu. Protiv Hrvatske Jesus je bio vođa Selecaoa.