LIVERPOOL OSVOJIO PRVI NASLOV SVJETSKOG PRVAKA: / Firmino zabio u 99. minuti nakon čudesne akcije i riješio pitanje pobjednika

U finalu klupskog svjetskog nogometnog prvenstva u Dohi europski prvak Liverpool bio je bolji od južnoameričkog prvaka Flamenga

21.12.2019.
21:03

Nogometaši europskog prvaka Liverpoola osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka zahvaljujući 1-0 (0-0, 0-0) pobjedi protiv južnoameričkog prvaka Flamenga nakon produžetka u finalu igranom u Dohi.

LIVERPOOL I KLOPP IZVELI PODVIG ZA POVIJEST: /

Nitko u Engleskoj i Njemačkoj nije napravio ovo što je uspjelo Redsima i njihovom treneru

Jedini pogodak na utakmici postigao je Roberto Firmi no u 99. minuti nakon dodavanja SadijaManea i velike pogreške stopera Flamenga PablaMarija.

Za šesterostrukog europskog i 18-orstrukog engleskog prvaka ovo je prvi naslov svjetskog klupskog prvaka.

Hrvatski reprezentativni stoper DejanLovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Liverpoola.

Trteće mjesto osvojio je prvak Sjeverne i Srednje Amerike Monterrey koji je nakon boljeg izvođenja 11-eraca svladao prvaka Azije Al Hilal s ukupnih 6-5. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2. Al Hilal je poveo golom Carlosa Eduarda (35), Monterrey je preokrenuo preko Gonzaleza (55) i Meze (60), a na 2-2 poravnao je Gomis (66).

UŽIVO:

Liverpool - Flamengo 1:0

Liverpool: Alisson - Robertson, van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold - Oxlade-Chamberlain, Henderson, Keita - Mane, Firmino, Salah

Flamengo: Alves - Filipe Luis, Mari, Caio, Rafinha - Gerson, Arao - Henrique, De Arrascaeta, Ribeiro - Gabriel Barbosa

Kraj

119' Kakva šansa za Brazilce. Lincoln je tukao preko gola iz velike prigode.

115' Alexander-Arnold je opasno zaprijetio iz slobodnog udarca, Alves je na kraju uspio zaustaviti njegov pokušaj.

108' Flamengo je sada skoro izjednačio, ali je Gabriel poslao loptu s par metara pored lijeve vratnice.

106' Utakmica se nastavila.

Drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

99' GOOL Mane je uposlio Brazilca u kaznenom prostoru, Firmino je driblingom izbacio iz igre svog čuvara i vratara te je zakucao loptu u mrežu.

97' Redsi su kombinirali, ali Keita je na kraju pogodio u blok.

91' Utakmica se nastavila.

Prvi produžetak

Kraj

90+3' Rafinha je srušio Manea na samom rubu 16-erca. Nema kaznenog udarca.

90+1' Mane je pao u kaznenom udarcu. Sudac je pokazao na bijelu točku. Čeka se odluka VAR-a.

86' Krasno je tukao Henderson pod gredu, ali je Alves odlično obranio.

84' Kako se čini smiješe nam se produžeci.

72' Pao je ritam utakmice. Nema toliko prilika kao na početku poluvremena.

53' Gabriel Barbosa opaso je zaprijetio, Alisson je skrenuo u korner.

50' Salah je tukao malo pored gola. Nova dobra prilika Redsa je to bila.

47' Firmino je bio u velikoj prigodi, imao je čistu šansu, ali je pogodio vratnicu. Što je sada Brazilac promašio.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

34' Čuju se zvižduci s tribina jer nema previše akacije.

6' Alexander-Arnold je tukao iz velike udaljenosti, lopta je prošla malo pokraj desne vratnice.

5' Druga velika prilika Redsa. Keita je primio povratnu na 15-ak metara od gola, ali je isto kao i Firmino tukao preko gola.

1' Firmino je bio u velikoj prilici, išao sam na Lopeza, ali je njegov udarac odsjeo iznad gola.

1' Počela je utakmica.

17:57 - Stigli su sastavi.

17:01 - Liverpool je u polufinalnom ogledu teškom mukom golom u sudačkoj nadoknadi pobijedio sjevernoameričkog prvaka Monterreya sa 2-1, dok je Flamengo još u utorak svladao azijskog prvaka Al Hilal sa 3-1.

"Redsi" su daleko teže nego što se očekivalo porazili "Rayadose", a pitanje pobjednika odlučio gol Roberta Firmina u prvoj minuti sudačke nadoknade. Meksički sastav se predstavio u dobrom svijetlu, ali ipak nije izdržao.

Europski prvak je poveo u 12. minuti golom Nabyja Keite nakon sjajnog proigravanja Mohameda Salaha, no samo dvije minute kasnije Monterrey je izjednačio preko Rogelia Funesa Morija. Pucao je Jesus Gallardo, Alison Becker je obranio, a Munes pospremio odbijanac.

Liverpool je u 74. minuti mogao do nove prednosti, no Divock Origi je promašio nemoguće. Kada se već činilo kako ćemo gledati produžetke, Liverpool je stigao do pobjede, a junak je bio Firmino koji je ušao u igru samo pet minuta ranije. Alexander Arnold je asistirao brazilskom napadaču koji je zabio za pobjedu engleskog sastava. Hrvatski reprezentativac DejanLovren nije nastupio zbog ozljede.

16:51 - U drugom polufinalnom paru Flamengo je u utorak porazio Al Hilal sa 3-1.

Saudijski sastav poveo je u prvom poluvremenu preko Al Dawsarija (18), no brazilski je velikan u nastavku stigao do preokreta. De Arrascaeta je u 49. minuti poravnao na 1-1, da bi pred kraj dvoboja golom Bruna Henriquea (78) i autogolom Alija Albulayhija (82-ag) Flamengo stigao do očekivane pobjede.

Za Liverpool će to biti drugo finale nakon što je 2005. izgubio od brazilskog Sao Paula, dok je Flamengo prvi put izborio finale.

U utorak je odigran i dvoboj za peto mjesto u kojem je prvak Afrike Esperance iz Tunisa svladao domaćeg predstavnika Al Sadd sa 6-2 (4-1).

Golove za Esperance postigli su Elhouni (6, 42, 74), Badri (13, 25-11m) i Derbali (87), dok su strijelci za Al Sadd bili Bounedjah (32-11m) i Al Heidos (49-11m).