LIVERPOOL I KLOPP IZVELI PODVIG ZA POVIJEST: / Nitko u Engleskoj i Njemačkoj nije napravio ovo što je uspjelo Redsima i njihovom treneru

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Liverpoola

21.12.2019.
21:33

Nogometaši europskog prvaka Liverpoola osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka zahvaljujući 1-0 (0-0, 0-0) pobjedi protiv južnoameričkog prvaka Flamenga nakon produžetka u finalu igranom u Dohi.

LIVERPOOL OSVOJIO PRVI NASLOV SVJETSKOG PRVAKA: /

Firmino zabio u 99. minuti nakon čudesne akcije i riješio pitanje pobjednika

Jedini pogodak na utakmici postigao je RobertoFirmino u 99. minuti nakon dodavanja Sadija Manea i velike pogreške stopera Flamenga Pabla Marija.

Presedan

Za šesterostrukog europskog i 18-orstrukog engleskog prvaka ovo je prvi naslov svjetskog klupskog prvaka.

Postali su tako druga engleska momčad nakon Manchester Uniteda koja se okitila ovim naslovom. Također, prvi su engleski klub koji je osvojio tri međunarodna natjecanja u istoj godini - Ligu prvaka, europski Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Jurgen Klop je pak postao prvi njemački stručnjak koji je osvojio klupsko SP.