SLAVLJE NA MAKSIMIRU /

Torpedirana 'žuta podmornica'

Dinamo je u susretu prvog kola D skupine Europske lige na domaćem terenu pred 20.000 gledatelja pobijedio španjolskog prvoligaša Villarreala rezultatom 2:0.

16.9.2010.
18:57

Dinamo je na impresivan način krenuo u ovogodišnju europsku avanturu. Na Maksimiru je pred 20.000 gledatelja, u susretu prvog kola D skupine Europske lige, pobijedio španjolskog prvoligaša Viilarreala rezultatom 2:0.

Prvi torpedo u španjolsku 'žutu podmornicu' ispalio je Ante Rukavina u 18. minuti, a posao je dovršio Sammir u 80. minuti.

Gosti su od 74. minute igrali bez isključenog Senne.

Još više od rezultata, publiku je impresionirala igra Dinama tijekom cijele utakmice. Nakon dugog niza godina, bio je užitak gledati kako jedan hrvatski klub dominira na terenu nad moćnim europskim suparnikom.

U drugom susretu iz ove skupine Club Brugge i PAOK su odigrali bez pobjednika, 1:1. U drugom kolu Dinamo gostuje u Solunu protiv PAOK-a, a susret je na rasporedu 30. rujna. U drugom dvoboju Villarreal će ugostiti Club Brugge.