Slavni švicarski tenisač Roger Federer senzacionalno je izgubio od Talijana Andreasa Seppia sa 6:4, 7:6, 4:6, 7:6. Tako se Federer oprostio od Australian Opena već u trećem kolu.

23.1.2015.
8:46

Četverostruki osvajač Australian Opena i drugi igrač svijeta Roger Federer nije imao šanse protiv razigranog Talijana Andreasa Seppia, koji je odigrao vjerojatno najbolji meč u svojoj karijeri. Četrdeset i šesti igrač ATP ljestvice je igrao zaista sjajno, odlično je servirao, pravovremeno izlazio na mrežu, na što Federer nije imao riješenja. Prvi break u meču je napravio Seppi kod 4:4, a već u slijedećem gemu je spasio tri break - lopte. Tada je Federer vidio da mu se u ovom dvoboju baš i ne piše dobro. U drugom setu dogodila su se čak četiri breaka, Seppi je gubio 3:5, ali uspio je preokrenuti rezultat u svoju korist i slaviti sa 7:6.

Treći set je bez puno problema osvojio Federer, da bi u četvrtom Talijan ponovno pobijedio preokretom. Tako je Seppi došao do prve pobjede protiv Federera u karijeri. Prije toga, Seppi je sa Federerom igrao deset puta, te uzeo samo jedan set.

"Uvijek je teško igrati protiv Rogera. Jednostavno sam odlučio uživati u igri. Rijetko imam priliku igrati na glavnom terenu i pred ovakvim navijačima. Ovo mi je jedna od najvećih pobjeda u karijeri.", izjavio je oduševljeni Seppi.

Španjolac Rafael Nadal riješio se problema koji su ga mučili prije dva dana, kad je morao igrati pet setova protiv Amerikanca Tima Smyczeka, i pobjedom u tri seta 6-1, 6-0, 7-5 nad Izraelcem Dudijem Selom kvalificirao se u osminu finala Australian Opena.

Za razliku od Rogera Federera, koji je u petak po prvi put od 2001. godine izgubio prije polufinala Australian Opena, Španjolac Rafael Nadal nije dopustio bilo kakvo iznenađenje u srazu 3. kola s Izraelcem Dudijem Selom svladavši ga u tri seta 6-1, 6-0, 7-5 za 124 minute. Nadalov suparnik u osmini finala bit će Južnoafrikanac Kevin Anderson koji je u tri seta bio bolji od Francuza Richarda Gasqueta.

Najveću senzaciju ovogodišnjeg Australian Opena priredio je 30-godišnji Talijan Andreas Seppi koji je nakon 10 poraza u 11. pokušaju uspio po prvi put u karijeri pobijediti Rogera Federera. Seppi je nakon dva sata i 57 minuta igre slavio sa 6-4, 7-6 (5), 4-6, 7-6 (5). Talijan će u osmini finala za suparnika imati 19-godišnjeg Australca Nicka Kyrgiosa, pobjednika nad Ivom Karlovićem u 2. kolu, koji se po prvi put u karijeri probio do osmine finala na domaćem Grand Slam turniru zahvaljujući pobjedi u tri seta nad Tunižaninom Malekom Jazirijem (6-3, 7-6, 6-1).