Slabo izdanje / Vekić lagano 'pala' na otvaranju Australian Opena

Tako se je Vekić, koja je prošle godine stigla do 4. kola na Australian Openu, ove godine oprostila od prvog Grand Slama sezone već na startu turnira.

17.1.2022.
9:36
AP Images

Hrvatska tenisačica Donna Vekić je u 1. kolu Australian Opena poražena od Amerikanke Alison Riske sa 2-6, 2-6 poslije sat i 13 minuta igre.

Vekić je meč počela sa dva izgubljena servisa, pa je Amerikanka povela 4-0 i mirno okončala set u svoju korist sa 6-2. Niti drugi set nije dobro krenuo za Vekić, te je u trećem gemu, iako je spasila jednu break loptu, ipak izgubila servis, a potom u petom gemu još jedan. Na kraju je i drugi set završio sa 6-2 za Riske.

Što dalje? /

Hoće li Novak Đoković ikada više nastupiti na Australian Openu?

Bez break prilike

Vekić tijekom cijelog meča nije imala niti jednu priliku za break, a napravila je 27 neprisiljenih grešaka, odnosno 16 više od svoje protivnice. Bio to njihov šesti međusobni susret, a omjer u pobjedama sada izjednačen na 3-3.

U ponedjeljak će igrati još jedna hrvatska tenisačica, Petra Martić u prvom kolu ima za suparnicu Švicarku Jil Teichmann, 34. na WTA listi. To će biti njihov prvi međusobni dvoboj.