ĆORIĆ SE PROBUDIO NA VRIJEME I OSIGURAO PRVI BOD HRVATSKOJ: / Pospišil krenuo sjajno, ali Borna se trgnuo i odigrao fantastičan meč

U prvom meču Davis Cup dvoboja između Hrvatske i Kanade, Borna Ćorić donio je pobjedu i prvi bod za našu reprezentaciju

2.2.2018.
16:00
PIXSELL

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je u dvoboju 1. kola Svjetske skupine protiv Kanade sa 1-0 zahvaljujući pobjedi Borne Ćorića protiv Vaseka Pospisila 3-6, 6-2, 6-3, 6-2 pred više od 2000 gledatelja u osječkoj dvorani Gradski vrt.

Pospišil umjesto Polanskog

Iako nije bio nominiran za pojedinačne mečeve na ždrijebu održanom u četvrtak, kanadski izbornik Frank Dancevic ubacio je 27-godišnjeg Vaseka Pospisila kao zamjenu za ozlijeđenog PeteraPolanskog.

Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Borna Ćorić odigrao je jedan loš gem na početnom udarcu u prvom setu te dvostrukom pogreškom darovao 'break' Pospisilu, koji je Kanađaninu bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

No, u nastavku dvoboja 21-godišnji Ćorić je opravdao ulogu favorita i potpuno preuzeo kontrolu. U drugom i trećem setu Borna je izgubio po tri poena na servirajući i samo je bilo pitanje vremena kad će uspjeti slomiti servis suparnika. U drugom setu to je napravio u drugom i osmom gemu, u trećem mu je bio dovoljan jedan 'break' u drugom gemu

Galović ide po drugi bod

Ćorić je u trećem gemu četvrtog seta do 'breaka' i vodstva 2-1 stigao nizom od pet poena, nakon što je Pospisil imao 40-0. Kanađanin je još jednom zaprijetio Ćorićevom servisu u šestom gemu, u kojem je imao 0-30, ali je naš tenisač nizom od 11 poena osvojio svoj servis-gem, stigao do novog 'breaka' i osigurao tri meč-lopte. Ćorić je na prvu priliku za kraj meča promašio, ali na drugu poslao neobranjiv forhend za pobjedu nakon dva sata i 20 minuta borbe, kojom je hrvatska reprezentacija stigla jedan korak bliže novom četvrtfinalu Davis Cupa.

U drugom meču prvog dana Viktor Galović će pokušati pobijediti najboljeg kanadskog tenisača u Osijeku, 18-godišnjeg Denisa Shapovalova.

OSIJEK ZAHVATILO TENISKO LUDILO: Hrvatska protiv Kanade traži prolazak dalje

BORNA ĆORIĆ - VASEK POSPIŠIL 3-6, 6-2, 6-3 6-2

UŽIVO

ČETVRTI SET

6:2 - Sigurno je Borna odservirao za meč i veliki prvi bod Hrvatske u ovom Davis Cup susretu protiv Kanade.

5:2 - Novi break Borne koji ga je doveo do servisa za meč. Pospišil nije osvojio niti jedan poen u ovom gemu na svom servisu.

4:2 - Opasno je Kanađanin zaprijetio Borninom servisu. Imao je 0-30, ali Ćorić je uspio preokrenuti rezultat i zadržati svoj servis.

3:2 - Još je jednom Ćorić pritisnuo Pospišila na njegovom servisu, ali ovaj put nije uspio doći do breaka.

3:1 - Nekoliko sjajnih poena odigrao je naš tenisač i potvrdio break. Igra sjajno, siguran je na servisu i ukoliko ovako nastavi mogao bi brzo privesti meč kraju.

2:1 - Ćorić je uspio doći do ranog breaka u četvrtom setu. Kanađanin je imao 40-0, ali zatim se opustio, nanizao nekoliko neprisiljenih pogrešaka i naš je tenisač došao možda i do ključnog breaka.

1:1 - Borna je ekspresno izjednačio rezultat sigurnim servis gemom.

1:0 - Pospišil je servisom otvorio četvrti gem i to poprilično sigurno.

TREĆI SET

6:3 - Bez problema, Borna Ćorić dolazi do 2-1 u setovima

5:3 - Pospišil je spasio set loptu i reprizu drugog seta te će prisiliti hrvatskog tenisača da servira za vodstvo

5:2 - Još jedan gem dijeli Ćorića do drugog seta u meču i vodstva 2-1 u setovima

4:2 - Pospišil i dalje zaostaje, ali je sigurno na servisu nego na početku trećeg seta

4:1 - Bez prave prijetnje i izgubljenog poena, Ćorić juri prema vodstvu u prvom dvoboju susreta Hrvatske i Kanade

3:1 - Upisao se na semafor Kanađanin u drugom setu

3:0 - Nastavlja s dominantnom predstavom Borna, Pospišil je nakon prvog poena u ovom gemu ljutito slomio reket.

ĆORIĆ IZBACIO KANAĐANINA IZ TAKTA: Pogledajte kako je u potpunosti izgubio kontrolu i polomio reket

2:0 - Radi hrvatski tenisač break odmah na početku trećeg seta. Odlučujući je bio poen kod izjednačenja. U vjerojatno najboljem poenu meča, Borna je dugu izmjenu završio lobom, a na break loptu, Kanađanin je loptu poslao daleko u aut

1:0 - Nastavlja Ćorić sa sigurnom igrom na svojem servisu. Bez rješenja je trenutačno Pospišil

DRUGI SET

6:2 - Sve je završilo dvostrukom pogreškom Kanađanina. Izjednačio je Borna na 1-1 u setovima

5:2 - Samo je tri poena izgubio na svojem servisu Borna u drugom setu

4:2 - Oscilira Pospisil u drugom setu, radi pogreške koje nije radio u prvoj dionici, ali uspio je zadržati svoj servis u ovom gemu

4:1 - Mirno je zadržao break prednosti hrvatski tenisač

3:1 - Borna je imao briliku za dvostruki break u setu, ali spasio se zasad Pospisil i smanjuje prednost

3:0 - Bez izgubljenog poena uzeo je hrvatski tenisač svoj servis gem. Na početku ovog seta izgubio je samo dva poena, a uzeo ih je čak 12

2:0 - Konačno pravi Ćorić i odmah na početku drugog seta radi break. Pospisil je forehand na prvu break priliku bacio daleko izvan terena

1:0 - Samo je jedan poen izgubio hrvatski tenisač i poveo je u drugoj dionici

Drugi set na servisu otvara Borna Ćorić

PRVI SET

3:6 - Pospisil dolazi do prvog seta. Razigrani i agresivni Kanađanin na reternu došao je do breaka u osmom gemu i lagano završio set na svojem servisu. Oba tenisača sjajno serviraju, Ćorić je na 72 posto prvog servisa, a Kanađanin na 70. Odlučila je jedan loš gem hrvatskog predstavnika, a Pospisil je veoma siguran na početnom udarcu o čemu svjedoči samo tri izgubljena poena

3:5 - Loš gem Ćorića i hrvatski tenisač gubi početni udarac. Spasio je jednu break priliku, ali zatim radi dvostruku pogrešku

3:4 - Došao je Borna do izjednačenja na početnom udarcu Pospisila, no dobrim servisima Kanađanin zaključuje gem

3:3 - Neugodnost za Ćorića, došao je Kanađanin na 15:30, ali hrvatski tenisač servisom okreće te uz manje poteškoće izjednačuje rezultat

2:3 - Pospisil je uzeo gem uz manje probleme

2:2 - Uspio je hrvatski tenisač zadržati servis, ali Kanađanin se opasno približio. Odigrao je nekoliko dobrih izmjena, stigao do izjednačenja, ali Borna je zadržao početni udarac

1:2 - Osvojio je prve poene Ćorić na servisu protivnika, ali i dalje je bez break prilika

1:1 - Istom mjerom vratio je hrvatski tenisač. Ćorić je također bio siguran na početnom udarcu, Pospisilov bekhend u mrežu zaključio je drugi gem

0:1 - Krenuo je susret, Kanađanin je bez izgubljenog poena zadržao servis

14:02 - Počelo je zagrijavanje igrača

13:53 - Ovo je prvi međusobni susret Ćorića i Pospisila

13:40 - Kanadski izbornik odlučio se za promjenu suparnika Borne Ćorića zbog ozljede desnog lakta Polanskog, a uskače Vasek Pospisil kojemu je zemlja najslabija podloga te hrvatski tenisač u dvoboj ulazi kao favorit.

U drugom meču igrat će Denis Šapovalov i Viktor Galović. Hrvatski izbornik Željko Krajan odlučio je poštediti Marina Čilića u petak, ali mogao bi igrati parove u subote te ukoliko će biti potrebno pojedinačni susret u nedjelju.

HRVATSKA BEZ ČILIĆA PROTIV KANADE! Krajan odmara najboljeg hrvatskog tenisača: ‘Nije spreman i bilo bi ga riskantno staviti’