TEŠKO IZBORENA POBJEDA: / Čilić se protiv starog poznanika izvukao iz vrlo neugodne situacije

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 500, koji se uz nagradni fond od 1,5 milijuna dolara, igra u Tokiju.

5.10.2016.
9:44
AFP, TORU YAMANAKA

Čilić je u drugom kolu nakon dva sata i 19 minuta igre svladao Španjolca Fernanda Verdasca s 4-6, 7-5, 7-5. Bio je ovo već 12. međusobni dvoboj 28-godišnjeg Čilića i četiri godine starijeg Verdasca i sedma pobjeda Međugorca.

HRVATSKI VETERAN SE NE ZAUSTAVLJA: /

Doktor Ivo u maratonskom dvoboju spasio dvije meč-lopte

Meč pun preokreta

Naš tenisač u prva dva gema na suparnikov servis nije iskoristio tri prilike za break, a u međuvremenu je sam ispustio svoj servis. Verdascu je to bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, a kad je napravio break odmah na startu drugog, činilo se da bi mogao doći do lagane pobjede. No, Čilić je s dva uzastopna breaka napravio preokret, pa potom još jednom izgubio svoj servis, da bi u 12. gemu došao i do trećeg breaka i izjednačio omjer u setovima.

Preokreti su nastavljeni i u trećoj dionici. Čilić je ekspresno stigao do vodstva 4-1, ali je opet dopustio Verdascu da se vrati i izjednači na 4-4. No, kao i u drugom setu, hrvatski je tenisač u 12. gemu stigao do novog breaka koji je ovaj put značio i pobjedu.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv boljeg iz ogleda između Argentinca Juana Monaca i Australca Jamesa Duckwortha. Prije toga će svoje mjesto u četvrtfinalu loviti i Ivo Karlović koji za suparnika ima Srbina Janka Tipsarevića.