Hrvatski teniski as propustio veliku priliku

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Moskvi, jer ga je u 2.

15.10.2014.
18:12

Talijanskom tenisaču je to peta pobjeda u šest dvoboja s Dodigom, koji je Seppija svladao samo u njihovom ovogodišnjem obračunu u Torontu. No, mogao je Dodig i do pobjede u Moskvi.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac je u prvom setu propustio vodstvo od 5:3, četiri set-lopte (0:40 i prednost) u devetom gemu te još jednu sa servisom pri vodstvu 5:4.

Unatoč takvom raspletu prvog seta, Dodig je svoje prilike imao i u drugom setu. Sigurno je držao svoje servise, a u sedmom gemu je imao tri prilike za break, no sve tri ostale su neiskorištene.

Odluka je pala u tie-breaku, u kojem je hrvatski tenisač poveo 2-1, a Seppi osvojio pet poena zaredom te iskoristio drugu meč-loptu nakon 111 minuta igre.