• Donna opet izgubila od Zheng i ostala bez četvrtfinala US Opena

Bila je to repriza finala Olimpijskih igara u kojima je isto slavila Kineskinja

2.9.2024.
8:24

Donna Vekić (28) izgubila je od Kineskinje Qinwen Zheng (21) u osmini finala US Opena  7-6, 4-6, 6-2.

PROMJENE /

Ogroman napredak i renking karijere mladog Splićanina, napredovala i Donna

Bila je to repriza finala Olimpijskih igrara i na žalost Vekić se nije uspjela osvetiti Zheng za poraz od prije mjesec dana, Kineskinja je slavila nakon dva sata i 53 minute igre.

I u ovaj meč Zheng je ušla kao favoritkinja i prvi set osvojila nakon tie breaka, a u drugom setu Donna je uzvratila, na startu stigla do breaka i osvojila set sa 6:4. U trećem setu brzo je izgubila servis, napravila puno neforsiranih pogrešaka i Kineskinja je sigurno osvojila set sa 6:2 i stigla do pobjede za četvrtfinale.

Vekić je u meču servirala devet aseva, a Kineskinja deset, Vekić je napravila osam dvostrukih pogrešaka, a Zheng šest. Hrvatska je tenisačica oduzela servis suparnici dva puta, a svoj je izgubila tri puta. Kineskinja je imala 33 winnersa, a Vekić 34. No ono što je odlučilo meč su neprisiljene greške, Zheng ih je napravila 21, a Vekić 36.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda kineske tenisačice.