Ćorić dobro iskoristio pozivnicu i prekinuo crni niz

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić, plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Marseilleu. On je u susretu 1.

16.2.2015.
22:21

Ćorić je do svoje druge pobjede u 2015. godini (jedinu dosadašnju ostvario je u Chennaiju) došao zahvaljujući oduzimanju servisa suparniku u ključnim trenucima oba seta.

U prvom je Ćorić ostvario break kod rezultata 4:4 i potom uvjerljivo odservirao za osvajanje te dionice igre, a u drugom je ključni break ostvario kod rezultata 5:5 i potom osvojio gem za pobjedu bez izgubljenog poena.

U drugom setu Ćorić je ostvario preokret jer je prvi do breaka stigao istomin koji je i poveo sa 4:1. No, naš mladi as je uspio prvo nadoknaditi zaostatak, a potom stići i do prednosti koju je zadržao do kraja.

Pobjedom protiv Istomina Ćorić je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, a za nastup na turniru u Marseilleu je dobio pozivnicu organizatora.

Ćorićev suparnik u 2. kolu bit će bolji iz dvoboja dvojice Francuza, Gillesa Simona i Pierre-Huguesa Herberta.