NIJE USPIO / Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale Mastersa u Madridu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale zemljanog ATP Mastersa u Madridu

5.5.2023.
18:49
profimedia.hr

Alcaraz je u prvom međusobnom susretu protiv Ćorića stigao do pobjede nakon sat i 40 minuta igre. Alcaraz je slavio rezultatom 6-4, 6-3.

SNJEŽNA KRALJICA /

Jednoglasna potpora za organizaciju slaloma: Vijeće FIS-a donosi konačnu odluku

Ključni trenutak prvog seta dogodio se u petoj igri kada je 19-godišnji Španjolac napravio break i potom mirno obranio prednost do kraja seta.

U drugom setu Alcaraz je u trećoj igri napravio break, Ćorić je u idućem gemu vratio izgubljeni servis, ali ga potom i ponovo izgubio. Borna se u nastavku meča trudio kako bi vratio izgubljeni servis, no kod rezultata 5-3, Španjolac je napravio još jedan break za konačnih 6-3.

Borna je ukupno zabio dva asa uz 61 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je jednu od dvije break-lopte u meču, dok je Alcaraz imao četiri as servisa, a iskoristio je četiri od šest break lopti. Ćorić novi nastup ima već sljedećeg tjedna na ATP Masters 100 turniru u Rimu.

U drugom polufinalu madridskog turnira sastaju se Njemac Jan-Lennard Struff i Rus Aslan Karacev.