STOTA POBJEDA ZA TRI BODA: / Jedan od najvećih favorita za naslov sigurno otvorio prvenstvo Južne Amerike

15.6.2019.
8:19
Profimedia, AFP

Pobjeda Brazilaca bez prve zvijezde momčadi

Nogometaši reprezentacije Brazila pobjedom su otvorili novo izdanje Copa Americe. Seleção je rezultatom 3:0 svladao Boliviju i upisao stotu pobjedu u povijesti na Copa Americi i osvojio tri boda na startu natjecanja.

U utakmici koja je odigrana u Sao Paulu Brazilci su bikli bolja momčad tijekom cijelog susreta, no obranu Bolivije probili su tek u 49. minuti kada je iz jedanaesterca zabio Coutinho.

Coutinho je i udvostručio prednost Brazila tri minute kasnije, a za konačnih 3:0 poentirao je Everton u 84. minuti.

"Nismo briljirali, ali smo zaslužili pobjedu. Bilo je važno otvoriti turnir pobjedom, a mi smo to uspjeli," kazao je kapetan brazilske reprezentacije Dani Alves.

Brazil je osam puta bio pobjednik Copa Americe, no titulu čeka od 2007. godine. Zanimljivo, Brazil je do sada četiri puta organizirao prvenstvo Južne Amerike i svaki put osvojio naslov.

"U potpunosti su nas nadigrali"

Bolivija je samo jednom slavila na kontinentalnom prvenstvu, davne 1963. godine.

"Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, posve smo ukočili igru domaćina. Međutim, moramo biti iskreni, Brazil nas je u nastavku nadigrao," kazao je bolivijski izbornik Eduardo Villegas.

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Venezuela i Peru.