SJEĆATE LI SE? / Pogledajte kako je izgledao prvi obračun Hrvatske Maroka: Te paklene noći 1996. palo je 17 golova

Vatrene su tada predvodili Prosinečki i Asanović

23.11.2022.
7:00

Hrvatska nogometna reprezentacija u 11 sati započinje svoj put na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Prvi suparnik bit će im Maroko. S njima smo samo jednom odmjerili snage. Bilo je to prije 26 godina.

KOJI JE CILJ? /

Što to izbornik radi? Neobičan trening Vatrenih uoči Maroka, pa kako će im to pomoći na Svjetskom prvenstvu?!

Naime, prvu utakmicu s nekom afričkom zemljom Hrvatska je odigrala 1996. godine. U polufinalu Kupa kralja Hassana II u Maroku smo igrali protiv domaćina turnira. Poveli smo 2-0 golovima Gorana Vlaovića (14, 15), no Maroko je uspio izjednačiti preko Salahedinea Bassira u 21. minuti i Ahmeda Bahije u 72. minuti.

U toj utakmici pocrvenili su Asanović i Prosinečki kod Hrvatske, dok je kod Maroka isključen Bouyboud. Utakmica je razriješena izvođenjem jedanaesteraca, a Hrvatska je pobijedila 7-6.

Utakmicu s Marokom igramo na Al Bayt stadionu u Al Khoru.