SLABAŠNA PREDSTAVA / Kapetan Luka gasi požar nakon blijede predstave Vatrenih, no neki se ne bi složili s njegovom izjavom

Modrić je komentirao susret protiv Maroka

23.11.2022.
13:24
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu protiv Maroka, 0:0. Bila je to relativno blijeda predstava naših reprezentativaca koji nisu uspjeli slomiti tvrde i agresivne Marokance.

ISTINA BOLI /

Ugledni talijanski novinar razgolitio Dalića i Vatrene: Je li ovo pravi razlog njihove nemoći na terenu?

Nakon susreta je susret prokomentirao naš kapetan Luka Modrić.

"Kao što ste sami rekli, dosta teška utakmica, a pogotovo prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu smo bili bolji i imali smo neke šanse. Šteta što nismo zabili gol, bili smo bolji. Prvi bod je tu, imamo još utakmica da prođemo grupu. Htjeli smo otvoriti prvenstvo pobjedom, nažalost nije išlo. Sada će nam biti lakše kako će turnir odmicati", rekao je nakon utakmice.

Nije išlo

Modrić je istaknuo kako smo bili bolji i kako je šteta što nismo iskoristili svoje prilike, no ruku na srce, jedina prava prilika bila je ona Nikole Vlašića iz prvog poluvremena nakon što ga je Sosa krasno proigrao. Vatreni su imali više lopte u nogama.

Marokanci su u osam navrata pucali po golu, od toga su dva udarca išla u okvir vrata, dok je Hrvatska zapucala svega pet puta, od toga dva u okvir gola. U ostalim segmentima Vatreni su zbilja bili bolji; imali su više dodavanja, kornera, jedina prava prilika bila je ona spomenuta Nikole Vlašića.

Ipak, Marokanci su bili sjajni u obrani i nisu nam dopustili da se razigramo. Sjajno su zatvorili Perišića, Kramarića i ostatak. U 20 navrata su nam uzeli loptu, a čak su je 12 puta presjekli.