S JEDNIM BODOM DALJE / Slovaci osigurali kartu za Zagreb

Reprezentacija Slovačke je pobjedom 28:23 protiv Rumunjske osigurala nastup u drugom krugu Svjetskog prvenstva.

22.1.2009.
17:35

Reprezentacija Slovačke je pobjedom 28:23 protiv Rumunjske osigurala nastup u drugom krugu Svjetskog prvenstva gdje će susresti s najboljim ekipama splitske skupine B.

Utakmica je bila prilično izjednačena. Prvo poluvrijeme blagu su prednost imali Rumunji, no nikad veću od četiri gola prednosti.

U drugom dijelu Slovaci prelaze u vodstvo. U 53. minuti zabijaju za +4 i do kraja utakmice, na sreću svojih navijača, ne dopuštaju Rumunjima da se približe.

Najbolji strijelac susreta bio je Peter Kukucka s osam pogodaka za Slovačku, a Ghionea i Piriianu su zabili po pet za Rumunjsku.

U drugi krug Slovaci prenose samo jedan bod koji su osvojili protiv Mađarske pa će njihove šanse za prolazak u polufinale biti male, a Hrvatskoj reprezentaciji ne bi trebali stvarati veće probleme.

Rumunjima preostaje borba za plasman od 13. do 24. mjesta.