Veličanstvena Hrvatska razbila Norvežane!

Hrvatski rukometaši su u 3. kolu EP-a upisali i treću pobjedu. Pobijedili su Norvežane 26:20 i u drugi krug natjecanja u Novi Sad nose maksimalna četiri boda!

20.1.2012.
13:53

Kraj utakmice! Najbolji u našoj reprezentaciji bio je Čupić sa šest pogodaka, Buntić je zabio četiri, a Lacković, Štrlek i Horvat po tri.

60' - Norvežani zabijaju dva gola (26:20), ali to više nije važno.

59' - Buntić zabija za najveću razliku (26:18).

57' - Ninčević sa sedam metara zabija za 25:18. Opet imamo igrača više.

56' - Norvežani su napravili grešku pri izmjeni pa sada Hrvatska opet ima igrača više. Horvat iz kuta zabija za 24:18.

55' - Sada Hrvatska ima igrača manje, a Duvnjak nije uspio zabiti.

53' - Norvežani su nam s igračem manje zabili tri gola (22:18), no Čupić zabija za 23:18.

52' - Mamelund zabija za 22:16, a nakon njega i Lund (22:17)

50' - Bičanić prvi put odvodi Hrvatsku na sedam razlike (22:15).

49' - Buntić opet zabija za šest razlike (21:15).

47' - Čupić je opet uspješan sa sedam metara (20:15).

47' - Norvežani su nam zabili 'cepelin' za 19:15.

46' - Buntić je uspješan za 19:14.

45' - Jensen je zabio vrlo lijep pogodak za 18:14.

44' - Norvežani su realizirali napad i vratili na pet razlike (18:13).

42' - Čupić iz sedmerca zabija za 18:12.

40' - Buntić je zatresao mrežu za 17:12.

39' - Ivano Balić zabija za 16:12.

38' - Norvežani su zabili i treći gol zaredom. sada je 15:12.

37' - Tvedten zabija svoj treći pogodak za 15:11.

36' - Norvežani postižu pogodak za 15:10.

35' - Hrvatska s igračem više nije zabila, Erevik opet brani.

33' - Lacković je zabio i drugi gol u nastavku (15:9).

Počeo je nastavak utakmice! Norvežani zabili, a Hrvatska uzvratila istom mjerom.

Kraj prvog poluvremena!

30' - Hrvatska je odugovlačila s napadom pa su joj suci uzeli loptu. Norvežani su smanjili na 12:8, no Horvat je u posljednjim sekundama vratio na pet razlike (13:8).

29' - Mamelund iz sedmerca zabija za 12:7. Guluža zove minutu predaha.

28' - Hrvatska je uzela loptu Norvežanima, a Ninčević je zabio za šest razlike (12:6)

26' - Kopljar treći put vraća Hrvatskoj četiri gola prednosti (10:6), a Alilović opet brani nakon čega Duvnjak zabija za 11:6.

25' - Izbornik Goluža je zbog prigovora dobio žuti karton, a Štrlek nije realizirao kontranapad. Erevik opet brani.

23' - Mamelund je zabio za 9:6.

23' - Horvat je Hrvatskoj nakon kontranapada vratio četiri gola prednosti (9:5), a Norvežani pozvali minutu odmora.

22' - Norveški golman Erevik je obranio, na drugoj strani je i Alilović 'zaključao' vrata, a Lacković zabio za tri gola prednosti (8:5).

21' - Mamelund je iz sedmerca zabio za 7:5.

19' - Norvežani smanjuju na 7:4.

18' - Alilović opet sjajno brani, a Štrlek zabija za 7:3.

17' - Koren je prekršajem zaustavio Lackovića, a Ćupić iz sedmerca zabio za 6:3.

15' - Balić je 'probio' Erevika i odveo Hrvatsku na 5:3.

14'- Čupić vraća Hrvatskoj prednost (4:3) i prekida šestominutni post naše reprezentacije.

13' - Tvedten je matirao Alilovića iz drugog pokušaja i vratio stvari na početak.

11' - Norveški golman Erevik je upisao već šestu obranu i drži suigrače 'na životu'. Rambo je zabio za 3:2.

10' - Hrvatska je promašila dosta vrlo dobrih prilika, mogla je imati puno veću razliku. U igru je ušao Ivano Balić.

9' - Štrlek pogađa za 3:1 nakon sjajne aistencije Duvnjaka.

7' - Alilović je prvi put kapitulirao, Hrvatska vodi 2:1.

6' - Štrlek nije uspio zabiti za 3:0, no zato je na drugoj strani Alilović obranom sačuvao svoja vrata.

5' - Štrlek je zabio s krila za 2:0!

4' - Hrvatska je prekinula još jedan napad protivnika, a Ćupićev šut nažalost nije završio u mreži.

3' - dva napada Norvežana su Kauboji uspješno odbili, a Ćupić je iz sedmerca zabio za vodstvo.

1' - Utakmica je počela napadom Hrvatske koji Golužini igrači nisu iskoristili.

Najboljeg našeg igrača opisuju kao ljubitelja ''djevojaka, vina, pjesme te ističu kako popuši 15 cigareta na dan'', uz napomenu da je trebao biti košarkaš.

''Balić je popio pivo prije utakmica. Prekrasne žene su ga okružile. Degradirao je vlastitog trenera i preuzeo kontrolu nebrojeno puta'', nabrojali su Norvežani 'grijehe' našem najboljem rukometašu.

Ističu kako su mu 32 godine te kako stižu mlađe generacije, znaju situaciju s njegovim preponama, no znaju da mu treba samo par minuta na parketu da napravi ''rusvaj''.

''To se dogodilo protiv Islanda i Slovenije na Europskom prvenstvu i puno puta prije toga. Na terenu je i dalje superzvijezda iako ga tijelo više ne sluša kao prije. Balić je šef igrao ili ne.''

U posljednjem susretu u skupini D izabranici Slavka Goluže igraju protiv Norveške, a novom pobjedom Kauboji bi u drugi krug prenijeli četiri boda, što bi unatoč teškoj grupi u Novom Sadu s Francuzima i Španjolcima bio veliki korak prema polufinalu.