BRAVO CURE / Hrvatska nadigrala Mađarsku i uzela prve bodove: Blažević trpala, a Pijević branila nemoguće

6.11.2022.
12:42
Grafika Danas.hr - PIXSELL

U susretu drugog kola skupine Europskog prvenstva u Ljubljani, hrvatske rukometašice su pobijedile Mađarsku s 21-18 (10-7) osvojivši važne bodove u borbi za plasman u drugi krug. Nakon poraza od Norveške i pobjede Mađarske nad Švicarskom, hrvatske rukometašice je očekivala iznimno važna utakmica protiv Mađarske.

Bio je to dvoboj koji je vrlo vjerojatno odlučivao o drugom mjestu u skupini i dva boda koja će se prenositi u drugi krug. Odabranice izbornika Nenada Šoštarića ovom su se pobjedom našle u sjajnoj poziciji. U slučaju da u zadnjem kolu svladaju, objektivno najslabiju ekipu u skupini, Švicarsku prenijet će dva boda.

Brončane s posljednjeg EURO-a fantastično su ušle u susret. Nakon 10 minuta igre vodile su 5-0, a Mađarska je tek u 12. minuti zabila prvi gol za 5-1. Mađarska je u 18. minuti smanjila na dva gola zaostatka (6-4), no četiri minuta kasnije ponovo je bilo +5 (10-5). Do kraja poluvremena mađarske rukometašice su smanjile na 10-7.

U drugom dijelu naše su rukometašice nastavile s odličnom predstavom i nisu dozvoljavale suparnicama da se ozbiljnije približe. U posljednjih 10 minuta ušlo se s +6 (19-13), no pet minuta prije kraja Mađarska je imala kontru za minus tri, međutim sjajna Tea Pijević je "skinula" zicer. Dvije i pol minute prije kraja Mađarska je smanjila na 16-19, no pogodak Valentine Blažević iz sedmerca za 20-16 minutu i pol prije kraja vratio je mir u naše redove. Na koncu je završilo 21-18.

Hrvatsku su do pobjede vukle Valentina Blažević s devet golova, te Pijević s 14 obrana. Tena Petika, Ana Debelić i Paula Posavec zabile su po tri gola. U suparničkim redovima najefikasnije u bile Viktoria Lukacs s četiri, te Petra Tovizi i Csenge Kuczora s po tri gola. Jedna od najboljih mađarskih igračica Katrin Gitta Klujber nije zabila niti jedan pogodak iz šest pokušaja.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Norveška i Švicarska. Posljednji nastup u skupini hrvatske rukometašice imat će u utorak protiv Švicarske, a u drugom susretu će igrati Norveška i Mađarska. Na ljestvici nakon nepotpunog 2. kola Norveška, Hrvatska i Mađarska imaju po dva boda, dok je Švicarska na nuli. Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

UŽIVO!

Hrvatska 21-18 Mađarska

----------------------------------------------

60' KRAJJJ!!! Pijević brani sedmerac za veliko slavlje naših kraljica, bravo cure

59' Nezaustavljiva Valentina Blažević puca sedmerac snažno u desni kut, iako je golmanica Mađarske bila na toj lopti nije uspjela zaustaviti silovit udarac

58' Mučimo se u napadu, šest minuta smo bez pogotka! Mađarska se primaknula na tri pogotka zaostatka pogotkom Lukacs

56' Izgledalo je kako će Mađarska postići i treći pogodak u nizu, a onda je zicer sa šest metara skinula Pijević

55' Dva pogotka Mađarica u nizu, pogađale su Marton i Kacso

53' Stela Posavec je postigla pogodak koje su sutkinje poništile i dodijelili drugi sedmerac Hrvatskoj kojeg je realizirala Blažević

52' Paula Posavec je iskoristila veliki kut s lijevog krila i poslala loptu u mrežu

51' Nismo iskoristili zicer pa je Mađarska brzim pogotkom Lukacs s desnog krila odgovorila

48' Individualno rješenje Valentine Blažević koja postiže svoj šesti pogodak iz sedam udaraca

46' Mađarska je bila sedam minuta bez pogotka, a Kuczora je realizirala sedmerac i prekinula taj niz

44' Timeout za Mađarsku! ostalo je 16 minuta do kraja susreta

43' Tea Pijević je obranila deset lopti što čini učinak od čudesnih 50 posto

42' Hrvatska je imala dug napad budući da smo bili s igračicom manje, a onda kada su sutkinje označile pasiv Blažević je preuzela odgovornost i probila gust mađarski blok udarcem od 110 kilometara na sat

38' Topfner se dignula s krila i pogodila rašlje u drugi kut, blizu je bila Pijević da zaustavi taj udarac

37' Stela Posavec se probila kroz obranu i iznudila sedmerac kojeg je Valentina Blažević iskoristila za najveću prednost naših cura od +5

35' Drugi pogodak u nizu Petike koja je hrabro potegnula iz vana i ostavila protivničku vratarku bez šanse

33' Krsnik je bila u duelu s Tovizi i zaradila dvije minute isključenja

32' Petika je opalila iz vana i sjajno pogodila od poda nakon dugog napada budući da su naše cure bile s igračicom manje zbog isključenja Japundže

31' Počelo je drugih pola sata ove utakmice - Sretno cure!

30' Kraj prvog poluvremena u Sloveniji! Hrvatska je odigrala sjajno u prvom djelu, ali ipak ostaje žal zbog crne rupe od sedam minuta koja je pomogla Mađaricama da se približe na -3

29' Csenge Kuczora poteže iz vana i zabija nakon snažnog udarca kojeg Pijević nije uspjela skinuti

26' Prvo isključenje za Albek! Grub start na Blažević zbog kojeg će Mađarice ostati s igračicom manje

25' Pa što sada skida Pijević!!!! Mađarice su igrale bez vratarke s igračicom više u polju - uspjele su se probiti kroz obranu no Pijević skida zicer. Izbornik Šoštarić zove timeout kako bi rekao svojim igračicama kako da mirno privedu ovo poluvrijeme kraju

24' Sedmerac za Mađarsku! Pijević je ostala na crti, a preplašena Klujber promašuje cijela vrata

23' Bomba Petike iz vana kroz mađarsku obranu za novi pogodak efikasnog napada naše reprezentacije

21' Nepogrešiva Blažević pogađa drugi put večeras, a nadodala je pet asistencija

20' Petra Tovizi se snašla na crti i uspjela svladati Pijević za -3 Mađarske

19' Ako smo dobro izbrojali ovo je već četvrta asistencija Blažević na crtu, raznovrsnost u napadu naših cura za +4

17' Kakav promašaj sada za Mađarice! Lukcs se digla nakon jedne kontre i pucala u vanjski dio mreže

16' Dora Kalaus je napravila prekršaj za prvo isključenje Kraljica šoka, Mađarice su u nastavku akcije prebacili vrata naše vratarke

14' Kako više opisati kemiju koja vlada između Blažević i Debelić! Ponovno su zakuhale probleme Mađaricama, Debelić pogađa i prekida seriju od dva pogotka Mađarske

12' Pa moralo je nešto proći! Vamos je pogodila za Mađarsku s pozicije lijevog vanjskog i postigla prvi pogodak za Mađarice

12' Još jednim Blažević proigrava loptu na crtu za Debelić koja plasira tu loptu visoko u sam kut za nestvaran početak naših rukometašica

11' Nakon što je podijelila par asistencija, Blažević se sama odlučila na udarac i svladala vratarku Janurik za četiri razlike Hrvatske koja nije primila gol već više od deset minuta. Mađarski izbornik je pozvao timeout

8' Još jednu loptu skida Pijević, odnosno hvata živu loptu koju su igračice Mađarske uputile s krila. To je Pijević kakvu poznajemo s onog prvenstva prije dvije godine kada su naše Kraljice šoka uzele broncu

BITAN DVOBOJ /

Kalaus otkrila što je prednost za Kraljice šoka protiv Mađarske: 'Nisu navikle na to'

7' Blažević je ponovno glavna akterica napada Hrvatske, sada je uposlila Paulu Posavec na krilu za 3-0 naših reprezentativki

6' Kakvo otvaranje Hrvatske! Blažević je proigrala samu Debelić na crti koja je realizirala priliku, a na drugoj strani Pijević skida zicer Mađaricama

4' GOOOOLL!!! Kakav prodor Dore Krsnik koja je ipak malo zastala, ali se ipak odlučila na prodor i plasirala loptu nisko u lijevu stranu ispod ruke vratarke Mađarske u mrežu za 1-0

2' Kristina Prkačin se odlučila za udarac s deset metara, no pucala je iznad vrata Mađarica, još nema pogodaka na ogledu

2' Prošla je lopta do kružne napadačice protivničke reprezentacije, ali Pijević obranom odlično otvara susret

1' Bili smo brzopleti i izgubili loptu na crti, napad je za Mađarsku

1' Počeo je okršaj u dvorani! Prva lopta će biti za naše rukometašice

Nakon očekivanog uvodnog poraza protiv izrazitog favorita Norveške koja je ipak bila razina iznad, naše Kraljice šoka se večeras okreću drugoj utakmici skupine na Europskom prvenstvu protiv Mađarske od 18 sati u kojoj moraju loviti pobjedu. Mađarice su uz dosta muke svladale Švicarsku iako su na kraju došle do uvjerljivog rezultata 33-28 koji to ne sugerira.

Golmanica Ivana Kapitanović vjeruje u svoje cure i ističe slabost Mađarica.

"U susretu protiv Norveške smo imale previše tehničkih pogrešaka, na tome smo izgubile. Međutim, pokazale smo da možemo, a sada nas očekuju važne utakmice. Mađarska je dosta mlađa ekipa, ali smatram da možemo igrati protiv njih. Vole brzi rukomet, kontre i polukontre. Najslabija im je obrana, obrambeno nisu na tako dobroj razini. Naša obrana je sigurno bolja. Imamo energiju, veselje, bodrimo se. To nas krasi", rekla je.

Mađarska je bila na svim europskim prvenstvima na kojima je do sada osvojila četiri medalje. Europske prvakinje bile su 2000. godine, a tu su još i tri bronce 1998. godine, 2004.godine i 2012. godine - U posljednjih šest godina promijenili su pet izbornika, tragajući za nekim tko ih može ponovno vratiti na pobjedničko postolje.

Pred Kraljicama šoka je ključna utakmica.

"Mađarska ima dobru ekipu, njihov forte je kontra i polukontra, a imaju i dobre golmane. Bit će to jedna od ključnih utakmica, a naš cilj je pobjeda", poručila je Kristina Prkačin.

Utakmicu u tekstualnom prijenosu pratite na našem portalu, a naše cure možete gledati i ispred malih ekrana uz program RTL 2 ili uz platformu RTL Play.