EUROPSKO PRVENSTVO / Hrvatska teško stradala protiv Norveške: Kraljice šoka imale crnu rupu od 13 minuta bez postignutog pogotka

4.11.2022.
7:25
Grafika Danas.hr

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u susretu je prvog kola skupine A Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od Norveške s 23-32 (14-16). Stela Posavec je s četiri gola bila najučinkovitija kod Hrvatske, dok je Nora Mork s osam golova predvodila Norvešku.

Protiv favoriziranih Norvežanki, aktualnih svjetskih i europskih prvakinja, oslabljene Hrvatice dobro su se držale poluvrijeme i pol, ali u samoj završnici utakmice stao je hrvatski napad, pa su izabranice Nenada Šoštarića pretrpjele malo previsok poraz. Norvežanke su vodile od samoga početka, u uvodu su stvorile prednost od 5-2, sredinom prvog poluvremena prvi put stigle do četiri razlike kada je bilo 9-5, ali s dva uzastopna protunapada Hrvatska se u 22. minuti približila na 10-9.

Crna rupa prelomila susret

Na odmor se otišlo s vodstvom Norveške od 16-14, no Hrvatska je bolje otvorila nastavak te u 34. minuti stigla i do poravnanja na 17-17. Sve do 44. minute utakmica je bila rezultatski neizvjesna, Norveška je tada bila u prednosti od 24-21, ali u sljedećih 15 minuta Norvežanke su ostvarile seriju od 8-1 i na kraju upisale uvjerljivu pobjedu.

U prvoj utakmici ove skupine Mađarske je ranije u petak svladala Švicarsku s 33-28. Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju igrati protiv Mađarske, dok u utorak slijedi dvoboj protiv Švicarske. Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

KRAJ!

Norveška 32-22 Hrvatska

----------------------------------------------

60' Kraj prve utakmice na europskom prvenstvu! Norveška je opravdala ulogu favorita i uzela dva boda

59' Dora Kalaus prekida veliku crnu rupu bez pogotka Kraljica šoka, iako je utakmica davno riješena

58' Kakva prilika za imali smo priliku s krila, no opet nismo uspjeli postići pogodak.. Na drugoj strani Norveška pogotkom Breistøl dolazi do velikih +10

57' Kristine Breistøl se odlučila na udarac, nitko ju nije uspio zaustaviti i Norveška je na +9

54' Naše rukometašice nisu imale rješenja u napadu - označen je pasiv! Kalaus je pokušala, no pucala je iznad grede

54' Timeout za Hrvatsku: "Nismo zabili gol sedam minuta! Idemo brzo s loptom i široko da ih razvalimo, nemojte davati visoke lopte, dodajte se od poda", bile su riječi izbornika Šoštarića

50' Isključenje Prkačin i sedmerac za Norvešku! Mork realizira sedmerac i održava već veliku prednost

48' Još jedna izgubljena lopta u napadu za Hrvatsku! Neumoljiva Mørk zabija iz kontre svoj sedmi pogodak na okršaju

47' Pa ne može Reistad sve zabiti! Jako bitna obrana za Pijević koja nudi priliku našim curama da dođu na -3

46' Nakon što je Blažević promašila priliku sa sedam metara, Japundža je odlučila pucati nisko u desnu stranu i pogodila

45' Reistad je ispalila jedan projektil koji je probio Pijević na vratima Hrvatske, a Norvežanke su sada došle na najveću prednost od +5

43' Paula Posavec se probila kroz obranu Norveške i zabila, no u nastavku je Norveška ekspresno odgovorila. Pijević je ostala ukopana, a Skogrand je pogodila s desnog krila

42' Stradala je Dora Krsnik koja se pokušala probiti kroz grube Norvežanke te će po pravilima propustiti iduća tri napada

42' Pijević je stala na vrata, ali nije uspjela zaustaviti Oftedal koji kupi otpadak iza naše obrane i ima vrlo lagan zadatak te postiže pogodak za sada već velikih +4

40' Hrvatice su imale priliku sa sedam metara, no Blažević je promašila cijela vrata

37' Ne dopuštaju Norvežanke da se Kraljice šoka primaknu, Henny Ella Reistad postiže dva pogotka u nizu za Norvešku. Izbornik Nenad Šoštarić zove timeout: "Zašto jurimo u napadu? Uzmite loptu i igrajte duži napad"

35' Javila se Kapitanović te upisala treću obranu na susretu, u nastavku je Blažević uspjela zabiti i vratiti Hrvatsku na -1

35' Dva brza pogotka Norveške! prvo je Mørk realizirala sedmerac, da bi Andersen postigla prvi pogodak za Norvežanke iz igre u nastavku

34' Izjednačenje!!! Tena Japundža koristi dobar kut s desnog krila i prebacuje vratarku Norveške za 17-17

33' Prvi sedmerac za Kraljice šoka!! Blažević je sigurna i ponovno vraća na pogodak zaostatka

31' Stela Posavec je najraspoloženija u napadu, Hrvatska koristi igračicu više, a Stela zabija četvrti pogodak i ostaje stopostotna

31' Sudac je dao znak, počinje drugo poluvrijeme susreta između Norveške i Hrvatske

30' Kraj prvih pola sata u Stožicama! Hrvatska parira aktualnom prvaku svijeta

29' Hrvatska ima igračicu više u polju i napad za -1, Kalaus se spustila, prošla kroz obranu Norvežanki i pogodila

26' E to je ono što nam treba! Najveće oružje Norveške je kontra, a Hrvatska kažnjava Norvešku upravo takvom tranzicijom koju Paula Posavec završava pogotkom

25' Kristine Breistøl je uputila projektil kojeg Kapitanović ne može zaustaviti! Izbornik je poslao Pijević na vrata u nadi da će biti raspoloženija nego Kapitanović

24' Paula Posavec koristi priliku s krila i Hrvatska dolazi do ekspresnog odgovora

23' Dva vezana pogotka Norveške, Anniken Wollik je precizna i vraća prednost svojoj momčadi na +3

22' Katarina Ježić je uspjela pogoditi i vratiti Hrvatsku na -1

21' Jedna od najboljih akcija Kraljica šoka na utakmici! Stela Posavec je probila vratarku Norveške

19' To je to što nam treba! Iako je Dora Kalaus bila pod prekršajem, no uspijeva postići drugi gol Hrvatske u nizu i tjera izbornika Norveške na timeout

18' Stela Posavec je ušla u igru te uspjela pronaći rupu u obrani za novo individualno rješenje

17' Stine Bredal Oftedal se probija kroz obranu Hrvatske i koristi svoju priliku za +4

16' Par promašenih prilika! Hrvatice ne mogu svladati vratarku Norveške koja skida dva zicera u nizu

12' Blažević je proigrala Debelić na crti, a naša igračica je pogodila za -2

10' Lijepa sada lopta za Burić na krilu, no Lunde se nije dala svladati! Kraljice šoka nisu realizirale veliku priliku

9' Norvežanke dolaze do novog lakog pogotka iz kontre, a Vilde Mortensen Ingstad postiže svoj treći pogodak

9' Blažević je pripremila jedno individualno rješenje iz kojeg Hrvatska dolazi do pogotka

8' Naše rukometašice su poklonile loptu Norvežankama, a Henny Ella Reistad zabija lagani pogodak iz kontre

6' Nora Mørk realizira sedmerac u desni kut ispod noge Kapitanović za 2-1, Debelić je zaradila isključenje

5' Dora Krsnik odgovara svjetskim prvakinjama i pogađa za izjednačenje

3' Evo prvog pogotka na dvoboju! Mortensen Ingstad je pogodila za vodstvo Norveške

1' Gusta borba na crti, ali Prkačin i Debelić zaustavljaju Norvežanke i lopta je za Hrvatsku

1' Počela je utakmica u Ljubljani! Norveška je favorit, no Hrvatska brani broncu iz Danske s prošlog EURO-a

Sve utakmice Hrvatske ženske rukometne reprezentacije pratite i na RTL Play platformi.

UVJERLJIVO SLAVLJE /

Mađarice svladale Švicarke na otvaranju Europskog prvenstva u skupini s Kraljicama šoka

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija večeras od 20:30 sati u Ljubljani otvara grupnu fazu Europskog prvenstva protiv Norveške, momčadi koja je aktualni svjetski prvak te olimpijskog doprvak. Nakon što su nas razmazile na prošlom EURU 2020. godine u Danskoj i priredile nam pravu malu senzaciju te odnijele broncu dodjeljen im je nadimak Kraljice šoka, a sada love novi pothvat na europskoj smotri.

Oslabljene, ali s istim ciljem

Hrvatice će ipak biti u nešto drugačijem izdanju nego prije dvije godine. Izbornik Nenad Šoštarić ovaj put vodi 18 umjesto 20 igračica, a ne može računati na Ćamilu Mičijević, Dejanu Milosavljević, Anu Turk, Josipu Mamić i Katarinu Pavlović. Ipak, sve cure koje su se našle na popisu će htjeti ostaviti srce na parketu kako bi ponovile uspjeh iz Danske.

Prvenstvo će se igrati od 4. do 20. studenoga, a naše rukometašice su još osim Norveške u skupini s Mađarskom i Švicarskom. Tri najbolje reprezentacije iz svake skupine prolaze u drugi krug, a Kraljice šoka se mogu osjećati kao domaćini budući da se prvenstvo održava u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji.

Naše cure možete bodriti uz program RTL 2 i ovdje na našem portalu Danas.hr gdje ćemo tekstualnim prijenosima pratiti naše rukometašice na ovom Europskom prvenstvu.