UVJERLJIVO SLAVLJE / Mađarice svladale Švicarke na otvaranju Europskog prvenstva u skupini s Kraljicama šoka

Hrvatska će svoj susret prvog kola igrati od 20:30 sati protiv Norveške

4.11.2022.
20:21
Igor Soban/PIXSELL

U prvoj utakmici skupine A Europskog prvenstva rukometašica, u kojoj igra i Hrvatska, Mađarska je u Ljubljani svladala Švicarsku s 33-28 (12-14).

EUROPSKO PRVENSTVO /

Hrvatska teško stradala protiv Norveške: Kraljice šoka imale crnu rupu od 13 minuta bez postignutog pogotka

Katrin Gitta Klujber je s devet golova bila najefikasnija kod Mađarica, Petra Vamos i Viktoria Lukacs su dodale po šest, dok su Tabea Schmid sa šest te Mia Emmenegger, Daphne Gautschi i Nuria Bucher s po pet pogodaka bile najbolje kod Švicarki.

Hrvatska će svoj susret prvog kola igrati od 20:30 sati protiv Norveške. U prvom susretu skupine B u Celju domaćin Slovenija je ostvario veliku 27-26 (14-15) pobjedu protiv Danske. U toj skupini su još Švedska i Srbija.