[FOTO, VIDEO] HRVATSKA - BJELORUSIJA 31:23: / Hrvatska Express na čelu grupe A: Moćni Kauboji odigrali briljantnu utakmicu i osvojili 2 boda

Utakmicu Hrvatske i Bjelorusije mogli ste UŽIVO gledati na RTL televiziji, RTLplayu i tekstualno pratiti portalu Net.hr

11.1.2020.
17:28
PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u Grazu Bjelorusiju s 31:23 (15:10) u dvoboju 2. kola A skupine Eura. Utakmicu ste mogli gledati UŽIVO putem TV ekrana na kanalima RTL-a koji uključuju televizijske programe RTL i RTL 2 te digitalnu platformu RTLplay, a mogli ste ju pratiti i na portalima Net.hr, RTL.hr te Sportnet. Utakmica s Bjelorusijom počela je u 16 sati, a na RTL-u se uoči utakmice, od 15 sati, emitirala emisija "Vrijeme je za rukomet", u kojoj stručne komentare daju Petar Metličić i Drago Vuković, dok ćete nakon utakmice moći pogledajti završnu analizu.

Sve najvažnije o rukometnom Euru možete čitati OVDJE.

EURO 2020.; NATJECANJE PO SKUPINAMA, 1. KRUG, 16:00, Messe Congress Graz

HRVATSKA – BJELORUSIJA 31:23

HRVATSKA: Šego, Stepančić, Cindrić, Duvnjak, Mandić, Musa, Horvat

Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Šipić, Marić, Šarac, Mamić, Hrstić, Karačić

BJELORUSIJA: Mackjevič - Kulješ, Puhovski, Šilovič - Jurinok, Vailupov - Karaljok.

Klupa: Soldatjenka, Brovka, Baranov, Šumak, Bohan, Lukjančuk, Podšivalov, Nikuljenkov, Gajdučenko.

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u subotu poslijepodne u Grazu neugodnu Bjelorusiju s 31:23 (15:10) u dvoboju 2. kola A skupine Eura.

[FOTO] PRIZORI KOJI UPRAVO OBILAZE PLANETU: Jeste li ovo vidjeli na TV-u? Pogledajte malo bolje

Karačić najbolji igrač utakmice, Duvnjak briljirao u prvom dijelu

Nakon početne pobjede protiv Crne Gore (27:21), hrvatski rukometaši su uverljivim trijumfom nad Bjelorusijom stigli nadomak plasmana u drugu fazu. Kod Hrvatske je Igor Karačić postigao 6 golova, Luka Stepančić 5, kapetan Domagoj Duvnjak 4, a Luka Cindrić i David Mandić po dva gola, dok je Marin Šego imao 7 obrana. Kod Bjelorusa je Mikita Vajlopau zabio 8 golova.

Zadnja utakmica u skupini u ponedjeljak protiv Srbije

Kasnije u ovoj skupini igraju Srbija i Crna Gora. Hrvatska vodi s 4 boda, Bjelorusija ima 2, a Srbija i Crna Gora su bez bodova. Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.

U zadnjem kolu A skupine Hrvatska u ponedjeljak u 20.30 sati igra sa Srbijom.

60' - Gotova je utakmica. Imamo nova dva boda. Igor Karačić i službeno je najbolji igrač utakmice sa 6 od 10 golova.

58' - Matanovićććć, kakav gol Matanovića.

54' - Nova obrana Ašanina.

51' - Ašanin brani, kakva obrana zicera.

47' - Josip Šarac ušao je u igru za Hrvatsku.

46' - Držimo konstantu nakon što smo došli do prednosti od deset golova, Karačić je zabio dva vezana gola.

44' - Karačić zabija svoj 6 gol. Simultanka Igora...

44' - Sedma obrana Šege. Kako brani hrvatski golman...

43' - Karačić nakon finte do svog 5 gola. On je uz Stepančića najbolji strijelac Hrvatske.

41' - Evo i Bjelorusima malo dvije minute, to je dobro, samo neka griješe, neka budu nervozni. Zaradio ih je Šumak, eto nam prilike da se ponovno odvojimo.

42' - Evo malo kadrova s utakmice Latvije i Nizozemske...

41' - Prolazi Marić za prvi gol na utakmici; 22:14. Prvi šut i odmah gol.

38' - Stepančić je eksplodirao i zabio svoj peti gol. No, onda je veselje malo pokvario kružni napadač Željko Musa, zaradio je dvije minute isključenja.

36' - Lukaaaa Stepaničiććć za 20:11. Njegov je to 4 gol na susretu. "Večeras je naša fešta, večeras se vino pije", grmi s tribina.

34' - Tuku naši topnici i pogađaju metu. Luka Stepanić je bombom povisio na 18:10.

35' - Evo problema. Igramo s igračem manje iduće dvije minute nakon što je Mamić napravio prekršaj.

32' - Luda 32. minuta. Nakon briljantne obrane Šege Mandić je u kontri poentirao za +7: 17:10.

32' - Duvnjak zabija svoj 5 gol na utakmici. 16:10 za Kauboje najveća je to prednost.

Poluvrijeme je u Grazu: Hrvatska je prvih 30 minuta odradila vrhunski. Duvnjak igra odličnu utakmicu, isto kao i Karačić, Cindrić i Mandić. Krenuli smo dobro u ovaj dvoboj, pa imali krizu kada su Bjelorusi došli od 7-2 do 7-6. Međutim, na kraju smo se uspjeli sabrati i na koncu na odmor odlazimo s velikih plus pet.

30' - Cindrić je zabio i dobio je udarac. Nadamo se da je sve ok. Pridigao se Luka. Nakon pregleda snimke dvije minute dobio je Bohan. Igramo s igračem više na otvaranju drugog poluvremena i to je jako dobra vijest.

29' - Mandić je promašio u kontri, a onda Šego obranio glavom. Marin Šego poput akrobate pao na pod. Ajmooo Marineee....

29' - Kakva rola Karačića u prvom dijelu. Treći njegov pogodak, u trenucima kad smo bili u krizi. Išćupao nas je Igor.

29' - Šegina još jedna obrana. Imamo napad.

27' - Horvat zabija za 12:9. Ajmo Zlaja...

23' - Karačić veže dva gola. Odličan je Karačić. Izvukao je obranu u zrak i sebi kreirao autoput prema golu. Kakav potez...

22' - Lob Stepančića pod prekršajem, strašan potez.

22' - Karačić iz solo prodora zabija, ali odmah potom primamo brzi gol.

21' - Što je sad promašio Cindrić, ajmeee... Bio je u naletu, sam kao duh, činilo se kako će ti biti lagan gol, ali promašio ga je. I stigla je kazna. 8:7 za Hrvatsku.

20' - Stvorili smo šansu, Duvnjak je dodao, ali Horvat to nije zabio. Šteta... Mackjevič ima sjajnih 3 od 5 obrana; To je 60%.

20' - Luka Stepančić završio je na podu nakon grubog starta Bjelorusa.

18' - Prekinuli smo seriju Bjelorusije. Stepančić s devet metara. Bravo Luka bombarderu, to nam je bilo potrebno. Ajmo se sad obraniti.

16' - Veliki nalet Bjelorusije. Serija 4-0 Bjelorusije. Ovo ne izgleda dobro.

16' - Cindriću golman zaustavlja sedmerac.

14' - Hrvatska - Bjelorusija 7:4. Topi se prednost naše reprezentacije.

10' - Nosi nas Dule u prvih 10 minuta, sjajno je otvorio utakmicu i već je postigao četiri gola! Kako igra kapetan, strašno.

9' - 7:2 - Cindrić je zabio iz vana, najveća je ovo hrvatska prednost u utakmici.

7' - Duvnjak tri šuta, tri gola. Fantastično igra kapetan. Imali smo nekoliko sjajnih vezanih akcija s igračem više i Hrvatska je došla na 6:1! Najzaslužniji je bio Duvnjak. Kuleš je smanjio na 6:2. Za spomenuti kako je Šego odličan.

5' - Zlatko Horvat zabio je s krila za 3:1.

4' - Bravo dečki, presječena lopta u obrani, Duvnjak je dodao Mandiću koji je iz kontre postavio 2:1. Onda je opet uzeo loptu, odgovornost, i natjerao Bjeloruse da skrive dvije minute.

2' - Bjelorusija je izjednačila s krila na 1:1.

1' - Trese se greda, Stepančić je pogodio gredu. No, nakon toga kapetan Domagoj Duvnjak je zabio za 1:0.

1' - Počeli smo s zonom 2-4. Duvnjak i Musa su prednji. I promašuje Bjelorusija. Prohujalo je to preko gola. Imamo prvi napad.

1' - Počela je utakmica. Sretno Kauboji, vodite nas ka' pobjedi.

15.58 - Utakmicu pratite UŽIVO u tekstualnom prijenosu, i gledajte na RTL televiziji.

15.56 - Slijedi himna Bjelorusije.

15.55 - Na redu su himne. Prva je Lijepa naša. Ustanite dame i gospodo...

15.43 - Evo što kažu Filip Brkić i legendarni Nikša Kaleb, sad u ulozi stručnog sukomentatora RTL-a.

15.30 - Evo što kaže statistike o Hrvatskoj i Bjelorusiji. Međusobna usporedba nakon jedne utakmice. Za spomenuti kako je Bjelorusija pobijedila Srbiju u 1. kolu 35:30.

15:15 - Pogled na svlačionicu.

14:00 - Uoči utakmice kapetan Domagoj Duvnjak je poslao poruku putem društvenih mreža.

12:10 - U nastavku donosimo analizu Bjelorusa u režiji Petra Metličića i Drage Vukovića.

12:00 - “Ja sam rekao još prije prvenstva da su Bjelorusi najjači u grupi poslije nas i da mogu daleko dogurati ako malo više vjeruju u sebe i svoje kvalitete”, rekao nam je Pešić koji je istaknuo i odakle stižu najveće opasnosti po naš gol. Detaljnju analizu Bjelorusa pročitajte u poveznici ispod.

11:50 - U razgovoru za naš portal bivši izbornik Slavko Goluža označio je Marina Marića kao jednog od najvažnijih igrača. “Marić je bio izvrstan i utakmica je, između ostalog, i zbog njega bila prelomljena. Ono što mi je bilo drago vidjeti u zadnjih 10 minuta, mislim da u ovoj utakmici, osim pobjede, nije bio važan rezultat, odnosno s koliko ćemo ih pobijediti. Važno je bilo da svi igraju. Na kraju su i Matanović i Hrstić dobili minutažu. Imali smo jednu širinu, da ti mladi momci osjete atmosferu, da osjete igru na jednom velikom reprezentativnom natjecanju. Po meni, bilo je sve po planu”, objašnjava nam Slavko Goluža.