POLJACI PALI U NAŠICAMA / Senzacionalni Nexe nakon drame izborio plasman u Europsku ligu

Našićani su na svom terenu pobijedili poljski KS Azoty Pulawy s 35-27 (16-13) nadoknadivši poraz od šest razlike iz prve utakmice

4.10.2022.
23:54
Davor Javorovic/PIXSELL

Rukometaši Nexea izborili su plasman u EHF Europsku ligu nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola u Našicama pobijedili poljski sastav KS Azoty Pulawy sa 35-27 (16-13) nadoknadivši poraz od šest razlike iz prve utakmice.

EMOTIVAN OPROŠTAJ /

Halil Jaganjac odigrao posljednju utakmicu u dresu Nexea: 'Nije mi lako'; Otkrio nam i hoće li se ikada vratiti u Našice

Hrvatski doprvak i prošlosezonski sudionik Final Foura Europske lige treći put zaredom ostvario je plasman u skupine Europske lige. Još jednom na iznimno dramatičan način.

Nakon što su u prvom susretu izgubili sa 26-32, "Gromovi" su u uzvratu krenuli u lov na minus šest. I uspjeli su, na koncu su slavili sa velikih 35-27. Baš kao što su i lani nadoknadili "minus šest" protiv danskog Bjerringbro Silkeborga.

Prva utakmica u Poljskoj bila je vjerojatno jedna od najlošijih utakmica Našićana u proteklom razdoblju, no uzvrat, a posebno drugo poluvrijeme, bili su sjajni.

U prvih 20 minuta gledali smo izjednačenu igru u kojoj niti jedna ekipa nije imala više od pogotka prednost. Međutim, završnica poluvremena pripala je domaćinu. Nexe je zaigrao daleko bolje i na odmor je otišao s tri gola prednosti (16-13).

Odabranici Branka Temšea sjajno su ušli u nastavak i serijom 4-1 došli su do +6 (20-14). U 38. minuti imali su sedam razlike (23-16), a minutu kasnije i velikih +8 (24-16).

S osam razlike za Nexe ušlo se i u posljednjih pet minuta utakmice, a kada je Marin Jelinić dvije minute prije kraja zabio za 34-25, Nexe je bio korak do velikog slavlja. Na koncu je završilo 35-27 što je bilo dovoljno za ukupnu pobjedu.

Nexe su do pobjede predvodili Fahrudin Melić s devet, Luka Moslavac s osam, te Marin Jelinić sa sedam golova. U suparničkim redovima Kelian Janikowski i Ignacio Valles Becerra zabili su po četiri gola.